Informacje

Bank BPH przedłuża sześciopak dla frankowiczów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

 • Opublikowano: 9 grudnia 2016, 09:30

  Aktualizacja: 9 grudnia 2016, 09:33

 • 4
 • Powiększ tekst

Bank BPH, obsługujący po podziale i przejęciu części działalności przez Alior Bank tylko klientów hipotecznych, zadecydował o przedłużeniu pakietu pomocowego dla osób spłacających kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich - tzw. sześciopak - poinformował w komunikacie BPH.

Ze względu na utrzymujący się wysoki kurs szwajcarskiej waluty bank podjął decyzję o przedłużeniu okresu obowiązywania pakietu pomocowego dla „frankowiczów” – do końca czerwca 2017 roku.

Pakiet ten w Banku BPH obejmuje:

 • obniżenie spreadu walutowego dla franka szwajcarskiego – w tej chwili wynosi on 2,53 proc.,

 • uwzględnienie ujemnej wartości indeksu LIBOR przy ustalaniu oprocentowania wartości kredytu mieszkaniowego,

 • możliwość przewalutowania walutowego kredytu hipotecznego na złotówki po średnim kursie NBP,

 • brak obowiązku dodatkowego ubezpieczania kredytu - jeśli klient spłaca raty w terminie,

 • możliwość złożenia wniosku o zmianę zabezpieczenia kredytu walutowego,

 • elastyczne zasady restrukturyzacji zadłużenia,

Po podziale banku w dalszym ciągu obsługujemy klientów hipotecznych, z których większość to posiadacze kredytów w CHF. Zdajemy sobie sprawę, że utrzymujący się wysoki kurs franka jest dla wielu klientów dolegliwy, dlatego zdecydowaliśmy o przedłużeniu okresu obowiązywania pakietu pomocowego o kolejne sześć miesięcy. Przedłużenie go na kolejne okresy uzależnione będzie od rozwoju sytuacji prawnej i rynkowej w 2017 roku, powiedział Grzegorz Jurczyk, prezes zarządu Banku BPH.

Po, zarejestrowanej przed miesiącem, fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Alior Bankiem, Bank BPH koncentruje działalność na obsłudze posiadanego portfela kredytów hipotecznych. Przypomnijmy - dla klientów spłacających kredyt hipoteczny w Banku BPH nie zmieniły się: wysokość marży, numery kont do spłaty ani termin płatności rat. Klienci mogą spłacać raty tak jak do tej pory – korzystając z usługi polecenia zapłaty, przelewem bądź wpłacając gotówkę w oddziale dowolnego banku świadczącego taką usługę (co może wiązać się z dodatkowymi opłatami zgodnymi z taryfą opłat i prowizji banku realizującego daną usługę). Wpłat gotówkowych, także walutowych, można dokonywać bez dodatkowych opłat w dotychczasowych oddziałach własnych Banku BPH przeniesionych do Alior Banku.

Powiązane tematy

Komentarze