Informacje

Sylvester Stallone na ceremonii 73. edycji Złotych Globów, fot. PAP/ EPA/PAUL BUCK, fot. https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=24145355
Sylvester Stallone na ceremonii 73. edycji Złotych Globów, fot. PAP/ EPA/PAUL BUCK, fot. https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=24145355

Czy Donald Trump weźmie do rządu Sylvestra „Johna Rambo” Stallone?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 grudnia 2016, 23:09

  • 3
  • Powiększ tekst

Donald Trump nominował kongresmena Ryana Zinke na ministra spraw wewnętrznych, a emerytowanego generała Keitha Kelogga i Monicę Crowley z Fox News na członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według "Daily Mail" rozważa też zatrudnienie znanego gwiazdora Hollywood Sylvestra Stallone.

Prezydent elekt USA ogłosił swe kolejne nominacje w czwartek. Zinke jest republikańskim kongresmenem z Montany; na wczesnym etapie kampanii wyborczej poparł Trumpa, a jego rywalkę Hillary Clinton nazwał "antychrystem".

Zinke, tak jak prezydent elekt, sceptycznie odnosi się do konieczności walki z ociepleniem klimatu i wybór ten zapowiada raczej antyekologiczną politykę energetyczną - komentuje AP.

Kellogg jest weteranem wojny w Wietnamie i odkąd przeszedł na wojskową emeryturę w 2013 roku, pracował w sektorze prywatnym. Crowley to polityczna komentatorka Fox News. Przełożonym Kellogga i Crowley będzie emerytowany generał Michael Flynn, którego Trump wybrał na swego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego.

"Daily Mail" podał, że Trump zwrócił się do Sylvestra Stallone z propozycją powierzenia mu "stanowiska w jego administracji związanego ze sztuką".

tytuł

Sylvester Stallone jako John Rambo w filmie z 1982 roku

Gwiazdor filmów akcji jest od dawna przyjacielem Trumpa i mówi się, że bardzo jest podekscytowany tą propozycją. Ponadto od dawna rozważał zaangażowanie się w politykę - wyjaśnia "Daily Mail", powołując się na niedawne wypowiedzi Stallone.

Gazeta ujawnia, że "Rambo" miałby kierować National Endowment for the Arts (NEA), federalną agencją wspierającą - przede wszystkim funduszami - kulturę i sztukę.

W środę "Financial Times" napisał, że ekipa Trumpa będzie gabinetem osobliwości, odzwierciedlającym różne cechy prezydenta i całkowicie nieprzewidywalnym.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze