Informacje

Minister Henryk Kowalczyk w Sejmie fot. By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46994919
Minister Henryk Kowalczyk w Sejmie fot. By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46994919

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju bez jednoznacznego zapisu o elektrowni atomowej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 stycznia 2017, 22:24

    Aktualizacja: 19 stycznia 2017, 22:24

  • 0
  • Powiększ tekst

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął w czwartek Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR).W uzgodnionej wersji nie ma jednoznacznego zapisu o budowie elektrowni atomowej - powiedział PAP szef Komitetu Henryk Kowalczyk. Dodał, że był to punkt sporny między różnymi resortami.

"W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) jest zapis otwarty, że rozwój technologii jądrowej i fizyki jądrowej nas interesuje. Nie ma tam natomiast jednoznacznego zapisu o budowie elektrowni atomowej" - powiedział PAP Kowalczyk.

Jak wskazał, jest to kompromisowa wersja, gdyż kwestia zapisania w Strategii budowy elektrowni jądrowej była punktem spornym między różnymi resortami.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął w czwartek Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Teraz, według Henryka Kowalczyka, po wprowadzeniu do niej zmian uzgodnionych na posiedzeniu Komitetu Stałego dokument powinien trafić na posiedzenie rządu w najbliższy albo w kolejny wtorek.

Kowalczyk dodał, że do rozstrzygnięcia przez Radę Ministrów pozostały "drobne zagadnienia" w SOR.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w opublikowanym we wtorek rano wywiadzie dla PAP pytany o kwestie, które wzbudziły największe kontrowersje podczas konsultacji SOR wskazał, że "na pewno mocno dyskutowana była kwestia energetyki". Na pytanie o rolę energetyki jądrowej w SOR Kwieciński odpowiedział: "Ten aspekt budził i budzi dyskusje nie tylko w świecie biznesu, również w administracji rządowej. Ale ostateczne rozstrzygnięcie przedstawimy po przyjęciu tego dokumentu przez rząd".

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze