Informacje

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika „wSieci”

Sieci

Sieci

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce

  • Opublikowano: 24 stycznia 2017, 15:20

    Aktualizacja: 25 stycznia 2017, 16:05

  • 4
  • Powiększ tekst

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "wSieci". Uroczysta gala już dzisiaj - relacja na żywo na portalu www.wpolityce.pl. Czytelnicy tygodnika „wSieci” wraz z kapitułą, w skład której weszli redaktorzy naczelni i publicyści tytułów wydawanych przez Grupę Medialną Fratria, wybrali Człowiekiem Wolności Tygodnika „wSieci” 2016 roku, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Tygodnik „wSieci” już po raz czwarty organizuje plebiscyt niezwykle ważny nie tylko dla czytelników pisma, które o literę „W” w swojej nazwie musiało toczyć długie boje, ale dla wszystkich Polaków ceniących wartości demokratyczne. Mijają już cztery lata od momentu, gdy sąd uchylonym później postanowieniem zakazał czasowo używania pełnego tytułu pisma. Broniąc wolności słowa, wolności mediów, wolności poglądów, redakcja „wSieci” ustanowiła wówczas nagrodę, której znakiem jest litera „W”. Czytelnicy i kapituła nagrody honorują co roku osoby szczególnie zasłużone w dziele troski o niezależną i wolną Polskę.

W poprzednich latach tytułem Człowieka Wolności Tygodnika wSieci uhonorowaliśmy prof. Krzysztofa Szwagrzyka, historyka IPN kierującego pracami archeologicznymi na warszawskiej Łączce oraz poetę i pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza. Wyróżnienia zaś trafiły do Karoliny i Tomasza Elbanowskich z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, Arkadiusza Gołębiewskiego, polskiego reżysera, producenta oraz scenarzysty filmowego oraz do Dariusza "Maleo" Malejonka, polskiego kompozytora, wokalisty, gitarzysty, członka zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego, założyciela i lidera Maleo Reggae Rockers.

Człowiekiem Wolności tygodnika „wSieci” w roku 2015 został wybrany Prezydent RP Andrzej Duda.

W 2016 roku głosami czytelników i kapituły Człowiekiem Wolności Tygodnika wSieci został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Uroczysta Gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika „wSieci” odbędzie się 25 stycznia 2017 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp na uroczystość odbywa się na podstawie potwierdzonych zaproszeń.

Specjalnie dla Czytelników tygodnika wydarzenie będzie relacjonowane na żywo: na portalu www.wPolityce.pl na www.wsieci.pl oraz na profilu „wSieci” na Facebooku - www.facebook.com/gazetawsieci

Uroczystą galę Tygodnika „wSieci” będzie można obejrzeć również w TVP2. Retransmisja we środę, 25 stycznia o godzinie 21:45.

Powiązane tematy

Komentarze