Informacje

Fot. sxc.hu
Fot. sxc.hu

Niebawem ruszy nowa telewizja. Dziś dostała koncesję

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 kwietnia 2013, 20:30

  • 4
  • Powiększ tekst

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała w środę Telewizji Republika koncesję na nadawanie programu telewizyjnego drogą satelitarną i kablową. Informację potwierdziła rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska.

"Nadawca ma trzy miesiące od momentu nadania koncesji na rozpoczęcie nadawania" - zwróciła uwagę Twardowska.

Jak poinformował PAP współtwórca stacji i wiceprezes spółki Telewizja Niezależna Tomasz Sakiewicz, próbna transmisja Telewizji Republika w internecie odbędzie się 10 kwietnia i potrwa kilkanaście godzin. Transmitowane będą uroczystości związane z przypadającą w tym dniu trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej. 

Po 10 kwietnia zaplanowano kolejne emisje w internecie, które potrwają - jak poinformował Sakiewicz - do maja, kiedy możliwa będzie transmisja satelitarna.

Telewizja Republika ma stać się stopniowo całodobowym kanałem publicystyczno-informacyjnym nadawanym na żywo. Telewizja ma być dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w internecie.

Redaktorem naczelnym jest Bronisław Wildstein, a wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke.

Telewizja ma nadawać całą dobę. Oprócz serwisów informacyjnych i publicystyki znajdą się w niej także m.in.: magazyny śledcze, kulturalne, historyczne.

Telewizja Republika to produkt spółki Telewizja Niezależna S.A

PAP

Powiązane tematy

Komentarze