Informacje

fot. materiały prasowe PM (2)
fot. materiały prasowe PM (2)

Philip Morris w Polsce z prestiżowym tytułem Top Employer Europe

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lutego 2017, 17:02

    Aktualizacja: 13 lutego 2017, 17:05

  • 0
  • Powiększ tekst

Philip Morris w Polsce nagrodzony za doskonałe warunki pracy, programy szkoleniowo-rozwojowe dla pracowników, planowanie kariery oraz kulturę organizacyjną. Firma została wyróżniona i w Polsce, i na poziomie europejskim, zdobywając prestiżowy tytuł Top Employer Europe.

Philip Morris w Polsce drugi rok z rzędu znalazł się w gronie pięciu najlepszych pracodawców w kraju i został uhonorowany tytułem Top Employer Polska 2017. Firma otrzymała ten prestiżowy certyfikat już po raz czwarty i ponownie dołączyła do elitarnego grona organizacji nagrodzonych tym wyróżnieniem. Philip Morris International został również nagrodzony na poziomie europejskim – otrzymał tytuł Top Employer Europe 2017.

Top Employers Institute co roku przeprowadza międzynarodowe badanie i wskazuje czołowych pracodawców w skali globalnej: tych, którzy tworzą szczególne warunki pracy, dbają o pracowników, ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, a także dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Oferujemy ciekawą pracę, zindywidualizowane programy rozwoju oraz atrakcyjne wynagrodzenie i pakiety świadczeń dodatkowych. Zachęcamy naszych pracowników do rotacji między działami i zdobywania wiedzy w różnych obszarach. To najszybsza ścieżka do indywidualnego rozwoju i interesującej kariery. Angażujemy pracowników i dajemy im możliwość kreowania własnych karier. Ważne jest, aby odczuwali swój realny wpływ na biznes - powiedział Peter-Paul Adriaansen, Członek Zarządu, Dyrektor HR Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Wszyscy uczestnicy rankingu Top Employer muszą przejść proces szczegółowego badania i spełnić wysokie standardy w nim określone. Dopiero to pozwala uzyskać certyfikację. Top Employers Polska wysoko punktuje zarządzanie talentami, co oznacza, że w firmie zwraca się uwagę nie tylko na osiągane przez pracowników wyniki, ale też umożliwia najlepszym szybki awans, a kandydatów na szefów szuka się w strukturach firmy.

Polska jest jednym z głównych źródeł talentów dla Philip Morris w skali globalnej. Wielu Polaków i Polek pełni kluczowe funkcje na innych rynkach i zajmuje wysokie stanowiska w korporacji. Polakiem jest np. globalny szef finansów (CFO) Philip Morris oraz szef światowego działu Duty Free.

Nieustannie dbamy o to, aby wszyscy pracownicy dobrze czuli się w naszej firmie. Zapewniamy wiele korzyści, np. opiekę medyczną czy elastyczny czas pracy, dzięki czemu nasi pracownicy mają możliwość pracy z domu. Niedawno uruchomiliśmy również odświeżony program wdrażania nowych pracowników. Nasi pracownicy doceniają te rozwiązania, o czym świadczy chociażby niski wskaźnik rotacji w firmie” - opisuje Joanna Hrycaniuk, Prezes Zarządu Centrum Usług Wspólnych PMI w Polsce.

tytuł

Pracownicy Philip Morris odbierają wyróżnienie podczas uroczystej Gali Top Employer, 9 lutego 2017 r.

Philip Morris International zatrudnia na całym świecie ponad 80 000 tys. pracowników, z czego ponad 3000 w Polsce, gdzie Philip Morris jest największą firmą tytoniową w Polsce, z udziałem w rynku sprzedaży wyrobów tytoniowych wynoszącym ok. 40,3% (źródło: Nielsen, grudzień 2016).

Powiązane tematy

Komentarze