Informacje

BGK przyznał 143 firmom ponad 500 mln dofinansowania na innowacje technologiczne

br

  • Opublikowano: 21 lutego 2017, 13:05

  • 0
  • Powiększ tekst

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył ocenę 453 wniosków w II konkursie o premię na innowacje technologiczne Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi blisko 512 mln zł i przekracza wartość środków przeznaczonych pierwotnie na konkurs, co było możliwe dzięki decyzji Ministra Rozwoju i Finansów – poinformował bank w komunikacie.

Przedsiębiorcy - w trakcie jesiennego naboru - przesłali do BGK wnioski związane z realizacją 453 inwestycji technologicznych o łącznej wartości ponad 3 mld zł. Ogólna wartość dofinansowania w formie premii technologicznych, o które ubiegali się przedsiębiorcy, wyniosła przeszło 1,5 mld zł i ponad trzykrotnie przekroczyła wartość środków dostępnych w konkursie.

Jak informuje BGK, spośród wszystkich ocenionych wniosków, 143 projekty (35 proc.) uzyskały rekomendację do wsparcia. Oznacza to, że tylu przedsiębiorców zrealizuje inwestycje technologiczne o łącznej wartości ponad 1 mld zł, z przyznanym dofinansowaniem w łącznej wysokości ok. 512 mln zł.

Przedsiębiorcy, którzy nie złożyli wniosku w drugim naborze lub ich projekty nie znalazły się na liście rekomendowanych do wsparcia - mają kolejną szansę. Bank Gospodarstwa Krajowego 20 lutego rozpoczął przyjmowanie wniosków w trzecim naborze. Do rozdysponowania jest 400 mln zł. Nabór będzie trwał do 29 marca – czytamy w komunikacie.

Powiązane tematy

Komentarze