Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Milionerzy uciekają z Niemiec - przeraża ich skala islamskiej migracji i terror

Arkady Saulski

Arkady Saulski

dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego wGospodarce.pl, w 2019 roku otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznawaną przez Narodowy Bank Polski najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju

  • Opublikowano: 2 marca 2017, 11:48

    Aktualizacja: 5 marca 2017, 15:03

  • 11
  • Powiększ tekst

Pieniądze (oraz ich właściciele) uciekają z Niemiec. Sytuacja jest dramatyczna, bowiem nasz zachodni sąsiad jest jedynym krajem UE z którego najzamożniejsi obywatele uciekają w takim tempie. Dlaczego?

Niemcy są jedynym z krajów w UE, który cierpi na tak gwałtowną ucieczkę kapitału i swoich najbogatszych obywateli. Według New World Wealth z kraju Angeli Merkel uciekło już 4000 milionerów w roku 2016 i 1000 w 2015. To największy rokroczny wzrost uciekających ze wszystkich państw UE.

Niemcy mają trzecie miejsce pod kątem liczby milionerów, zaraz po USA i Japonii, jest to też kraj mający najszybciej rosnące dochody mieszkańców w UE (według badań NWW).

CZYTAJ TEŻ: Niemcy mieli możliwość zamknięcia granicy przed islamskimi imigrantami - nie zrobili tego z obawy przed oskarżeniami o rasizm.

Ucieczka najzamożniejszych Niemców jest prawdziwie przerażająca dla rządu centralnego (Bundu), szczególnie jeśli chodzi o administrację podatkową. Do tej pory prym jeśli chodzi o ucieczki milionerów wiodła Francja, gdy w 2016 roku z tego kraju uciekło 12000 milionerów a rok wcześniej - 10000. Wszystko przez ustanowione w 2011 roku prawo podatkowe prezydenta Francois Hollande'a nakładającego na milionerów 55 proc. podatek.

Co jest przyczyną tak drastycznego exodusu milionerów w Niemczech? Według analizy CNBC główną przyczyną jest... kryzys migracyjny!

Jak informuje CNBC najzamożniejsi Niemcy nie czują się bezpiecznie we własnym kraju - przyglądają się trendom demograficznym a także analizują sytuację po niedawnej serii zamachów terrorystycznych w tym kraju. I uznają, iż czas uciekać z pieniędzmi.

Powiązane tematy

Komentarze