Informacje

MON ogłosiło nowe postępowanie na średnie samoloty do przewozu VIP-ów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 marca 2017, 12:46

  • 0
  • Powiększ tekst

W piątek MON uruchomiło nowe postępowanie na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie. Zamówienie będzie udzielone z wolnej ręki; do negocjacji zaproszono firmę Boeing - poinformował resort.

W czwartek Inspektorat Uzbrojenia MON zakończył poprzednie postępowanie na "średnie" samoloty dla VIP-ów, odrzucając z powodu zbyt wysokiej ceny i błędów formalno-prawnych oferty, które złożyli Boeing oraz czeska firma Glomex.

W dniu 10 marca 2017 r. Inspektorat Uzbrojenia uruchomił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na pozyskanie samolotów +średnich+ do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP). Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company" - poinformowało w piątek MON.

Jak powód takiej decyzji ministerstwo podało fakt, że z informacji Inspektoratu Uzbrojenia wynika, że tylko Boeing posiada wyłączne prawa do dysponowania miejscami na linii produkcyjnej samolotów Boeing B737-800.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje, których celem jest uzgodnienie ostatecznych warunków umowy, w tym jej wartości" - zapowiedziało MON.

W poprzednim przetargu obaj wykonawcy zaproponowali samoloty Boeing B737, w wersji z salonką oznaczone jako BBJ2.

SzSz(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze