Informacje

Ponad 750 mln euro na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 marca 2017, 12:51

    Aktualizacja: 16 marca 2017, 13:05

  • 0
  • Powiększ tekst

Ponad 750 mln euro z unijnego funduszu spójności trafi na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin - poinformowała w czwartek Komisja Europejska. Dzięki modernizacji czas przejazdu się skróci o 45 minut.

Modernizacja zwiększy bezpieczeństwo dla wszystkich podróżnych i skróci czas podróży. Spodziewam się, że ta inwestycja będzie miała pozytywny i konkretny wpływ na rozwój i wzrost gospodarczy regionów, przez które przebiega linia kolejowa, zwłaszcza w województwie lubelskim – oświadczyła komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu, cytowana w komunikacie KE.

750,5 mln euro (ok. 3,2 mld zł) trafi na dofinansowanie budowy i remontów 15 wiaduktów i tuneli oraz zwiększenie przepustowości linii na 150-kilometrowym odcinku między Otwockiem a Lublinem poprzez budowę dodatkowych torów. Zaplanowano także instalację nowoczesnego systemu sygnalizacji, a także usunięcie niebezpiecznych przejazdów.

Projekt pomoże odciążyć zakorkowane przedmieścia Warszawy, zachęcając mieszkańców miasta do przesiadania się z samochodów do nowoczesnej i szybkiej komunikacji podmiejskiej i miejskiej i poprawiając jakość życia w mieście - ocenia KE.

Modernizowany odcinek to fragment linii kolejowej, łączącej Warszawę z Kijowem.

Czytaj także: Szybsze podróże pociągiem z Warszawy do Lublina coraz bliżej

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze