Informacje

Ruszyła XII edycja konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

Gazeta Bankowa

Gazeta Bankowa

Najstarszy magazyn ekonomiczny w Polsce.

  • Opublikowano: 22 marca 2017, 13:29

    Aktualizacja: 22 marca 2017, 13:31

  • 0
  • Powiększ tekst

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizuje konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów. W tym roku, uczestnicy będą mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ubezpieczeniami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i aparat fotograficzny.

tytuł

Konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest ogólnopolskim projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej od 2006 roku. Skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia. Co roku, konkurs poświęcony jest innej tematyce z obszaru zagadnień ekonomiczno-finansowych. Celem aktualnej, XII edycji konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ubezpieczeń. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli wszystko o ubezpieczeniach i idei wzajemności w finansach”.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: eliminacje i finał. Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę www.skef.pl, zapoznać się z regulaminem konkursu, przeczytać opowiadanie konkursowe „Przezorny zawsze ubezpieczony”, wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy oraz pracę konkursową do dnia 28 kwietnia 2017 r. na jeden z dwóch sposobów: drogą elektroniczną (za pośrednictwem aplikacji konkursowej dostępnej na stronie internetowej) lub drogą pocztową (na adres: SKEF, ul. Legionów 126, 81-472 Gdynia z dopiskiem „Konkurs MPME”).

Praca konkursowa składa się z trzydziestu pytań testowych (część A) oraz zadania opisowego, zawierającego elementy matematyki finansowej (część B). Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać wynosi 80. Z pośród nadesłanych prac konkursowych zostanie wyłonionych dziesięć z największą liczbą punktów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2017 r. w Warszawie. Finaliście powalczą o atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i aparat fotograficzny.

Regulamin konkursu przewiduje również nagrodę dla nauczyciela, którego uczniowie prześlą największą liczbę prac konkursowych ocenionych powyżej 65 punktów i kompletnie wypełnionych w części A i B.

Patronat nad XII edycją konkursu objęły: Komisja Nadzoru Finansowego oraz Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Partnerami i Sponsorami konkursu są: Fundacja Stefczyka, której Głównym Fundatorem jest Kasa Stefczyka, SKOK Ubezpieczenia, Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.A., Ecco Holiday Sp. z o.o., Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, Aplitt S.A., Kasa Unii Lubelskiej, SKOK Mysłowice oraz SKOK im. St. Adamskiego. Patronat medialny nad konkursem objęły: ”Gazeta Bankowa”, tygodnik „w Sieci” oraz portal wGospodarce.pl.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze