Informacje

Źródło: Hannower Messe
Źródło: Hannower Messe

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Polska krajem partnerskim targów w Hanowerze, w niedzielę otwarcie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2017, 09:36

    Aktualizacja: 22 kwietnia 2017, 16:03

  • 0
  • Powiększ tekst

Polska jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze będzie współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

Tegoroczne targi, których Polska jest krajem partnerskim, to wielka szansa na pokazanie polskiej oferty - uważa prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

To wielka szansa dla polskiej odradzającej się przedsiębiorczości, zwłaszcza tej zaawansowanej technologicznie, do zaprezentowania swoich osiągnięć na rynku międzynarodowym akurat w momencie, w którym światła będą na nas zwrócone - mówił PAP prezes Agencji.

Jak podkreślił, podczas otwarcia targów w niedzielę w Hanowerze "zostanie dokonana artystyczna prezentacja Polski".

Chcemy pokazać, jak Polacy zmieniali świat. Pokażemy Niemcom i innym krajom, które będą tam obecne, że innowacja to jest część naszego DNA, że to z Polski płynęły pomysły, które zmieniły świat i że część technologii, których wynalezienie było kamieniem milowym w rozwoju cywilizacji i która do dziś nas otacza, a z której czasami nie zdajemy sobie sprawy, zrodziła się nad Wisłą - mówił Pisula.

Oprawę muzyczną prezentacji przygotował Mikołaj Stroiński, kompozytor pracujący w Hollywood, który jest m.in. autorem muzyki do jednej z części gry "Wiedźmin".

Według Pisuli targi Hannover Messe "ściągają z całego świata najbardziej zaawansowane technologie, firmy, które te technologie kupują i te, które ich używają". Obok inwestorów i startupów w targach biorą udział również politycy, którzy chcą zbadać, co się dzieje na rynku technologii i inwestycji.

Mam nadzieję, że obecność na targach przerodzi się w zastrzyk kapitałowy dla polskiej gospodarki i będzie dla polskich przedsiębiorców szansą na zbudowanie relacji i podpisanie lukratywnych kontraktów - zaznaczył.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia dojdzie do spotkania Szydło i Merkel, które mają omówić m.in. kwestie bieżącej agendy unijnej. Następnego dnia, w poniedziałek szefowe polskiego i niemieckiego rządu wezmą udział w otwarciu polskiego stanowiska.

Polskie stanowisko zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Zaprezentuje się 11 polskich firm, wśród nich Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Na stoisku obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

W strefie startupów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland". Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze