Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Beata Szydło: Priorytetem rządu są wsie i lasy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 maja 2017, 15:03

    Aktualizacja: 13 maja 2017, 15:54

  • 1
  • Powiększ tekst

Dla kierowanego przeze mnie rządu sprawy polskiej wsi i polskich lasów, to jedno z zadań o strategicznym znaczeniu - napisała do uczestników konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś" premier Beata Szydło. List odczytała szefowa jej kancelarii Beata Kempa.

"Wieś i polskie lasy, to miejsca, w których w sposób szczególny pielęgnowana jest polskość. Tutaj filarami codziennego życia pozostają wiara, ojczyzna, tradycja, rodzina i umiłowanie ziemi. Dla kierowanego przeze mnie rządu sprawy polskiej wsi i polskich lasów, to jedno z zadań o strategicznym znaczeniu. (...) Żałuję, że zaplanowane wcześniej obowiązki uniemożliwiają mi udział w spotkaniu środowisk, które rozumieją polską wieś i jednoczą się w trosce o jej sprawy. Wszystkich zebranych zapewniam o mojej serdecznej pamięci" - podkreśliła premier.

Szydło wskazała, że jej rząd jak dobry gospodarz, który dba o polską ziemię i widzi w niej wartość, podjął się obrony polskich gruntów rolnych i leśnych. "Polska wieś to olbrzymi potencjał produkcji żywności o wysokiej jakości, unikalne zasoby lasów i pól, setki tysięcy zwierzyny łownej i niepowtarzalna różnorodność przyrodnicza" - wskazała.

Premier dodała, że Polska dysponuje "wyjątkowym bogactwem, którego racjonalne wykorzystanie daje gwarancję rozwoju naszej ojczyzny". "Użytkowanie tych zasobów musi uwzględniać ich jednoczesną ochronę i docenianie skarbów polskiej ziemi. Dzisiejsza konferencja jest cennym wyrazem troski oraz dbałości o przyrodnicze i kulturowe dziedzictwo polskiej wsi i polskich lasów" - napisała.

List odczytała szefowa kancelarii prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, który uczestniczyła w konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś", poświęconej m.in. roli Kościoła, leśnictwa i łowiectwa dla rozwoju wsi. Debata rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kaliskiej bp. Edwarda Janiaka. W trakcie konferencji odbywają się wykłady, nt. m.in. znaczenia Kościoła dla wsi i wsi dla Kościoła, walki wsi o Polskę czy roli leśnictwa i łowiectwa dla wsi. Organizatorami przedsięwzięcia są m.in. Ministerstwo Środowiska, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Lasy Państwowe. Gościem konferencji oprócz Kempy jest minister środowiska Jan Szyszko. Bierze w niej udział ok. 8 tysięcy osób z całego kraju, w zdecydowanej większości leśników.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze