Informacje

BOŚ nagrodził firmy z południa Polski za działalność proekologiczną

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 2 czerwca 2017, 14:01

  • 0
  • Tagi: biznes BOŚ ekologia nagroda
  • Powiększ tekst

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wręczył swoje wyróżnienia - "Klony" sześciu firmom i spółdzielniom z południa Polski, nagradzając je za to, że "funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym", podała instytucja

Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano trzy firmy. Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa została wyróżniona za przeprowadzenie termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Za termomodernizację, przeprowadzaną w sposób ciągły, doceniona została także Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Prokocim. Z kolei przedsiębiorstwo Eko-Energia zostało docenione za realizację szeregu przedsięwzięć przyjaznych środowisku (m.in. montaż urządzeń technologicznych w zakładzie przetwarzania odpadów, realizacje projektów oświetleniowych wraz z montażem instalacji fotowoltaicznych) - czytamy w komunikacie.

Wyróżnieniem w kategorii "innowacja ekologiczna" został uhonorowany Hotel Arłamów , m.in. za elektrociepłownię o potrójnej, wysokosprawnej kogeneracji na biomasę, produkującej ciepło, prąd elektryczny oraz wodę lodową do systemu klimatyzacji. Nagrodę odebrały także Zakłady Mechaniczne Tarnów, za stworzenie Centrum Badawczo Rozwojowego. W kategorii "firma ekologicznie i społecznie zaangażowana" wyróżniono spółkę Vatra, producenta nowoczesnych, geotermalnych pomp ciepła, podano także.

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)SzSz

Komentarze