Informacje

Samsung otworzył Mobile B2B Innovation Center w Warszawie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 czerwca 2017, 14:12

  • Powiększ tekst

Koreański koncern Samsung otworzył Mobile B2B Innovation Center w Warszawie, poinformował prezes Joseph Kim

Otwieramy Samsung Mobile B2B Innovation Center w Warszawie. Będziemy tu prezentować wszystkie nasze mobilne rozwiązania dla biznesu w zakresie bezpieczeństwa, medycyny, finansów i sektora użyteczności publicznej. Jest to element strategii współpracy z klientami biznesowymi. Jest to też inicjatywa Samsung Polska i wierzymy, że kolejne kraje europejskie wezmą przykład z tego polskiego centrum - powiedział Kim podczas konferencji przy okazji otwarcia.

Adam Roś, wiceprezes koncernu ds. strategii R&D, wskazał że centrum będzie zajmowało się rozwijaniem technologii dla klientów B2B. Centrum ma być również do dyspozycji zewnętrznych partnerów koncernu w ramach współpracy przy budowaniu rozwiązań technologicznych. Według słów przedstawicieli koncernu, chodzi również o wykorzystanie potencjału działającego w Polsce od lat "klasycznego" centrum R&D.

Nowe centrum daje możliwość prezentowania klientom B2B rozwiązań w asyście zaangażowanych w ich tworzenie inżynierów. Jednocześnie możemy jeszcze sprawniej budować ekosystem partnerów i współpracowników w kierunku tworzenia nowych technologii i narzędzi rozwoju - wskazał Roś.

Minister Nauki Jarosław Gowin, wskazał że Polska przebudowuje gospodarkę w kierunku światowych trendów i otwarcie centrum Samsunga jest ważnym elementem tych zmian oraz wpisuje się w przebudowanie polskiej nauki w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i budowaniu pomostów miedzy nauką i biznesem.

Kształtowanie kompetencji cyfrowych i innowacyjnego krajobrazu naszej gospodarki stanowi ważny filar rozwoju Polski. Z tym większą przyjemnością obserwujemy miejsca takie jak te - gdzie technologia i nauka, wiedza i biznes – łączą się ze sobą dając impuls do dalszego rozwoju nowej, cyfrowej gospodarce. Inicjatywy takie jak te bardzo pomagają zbudować pomost nad doliną dzielącą odkrycia naukowe i ich wdrożenie w życie. Życzę firmie Samsung, aby jak najlepiej wykorzystała potencjał polskich inżynierów, ponieważ zyska na tym nie tylko firma, ale i polska oraz światowa nauka powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

Samsung współpracuje strategicznie z pięcioma czołowymi polskimi uczelniami. Wcześniej koncern uruchomił w Rzeszowie inkubator startupów rozwijających technologie Internetu rzeczy (IoT).

(ISBnews) SzSz

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych