Informacje

ERIF BIG: Biura podróży mają łącznie 3,5 mln zł przeterminowanych długów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 czerwca 2017, 13:47

  • 0
  • Powiększ tekst

W bazie ERIF Biura Informacji Gospodarczej (ERIF BIG) na koniec kwietnia znajdowały się informacje na temat 238 biur podróży i organizatorów wypoczynku - wszystkie posiadają 366 niespłaconych zobowiązań na łączną kwotę 3,5 mln zł, podał ERIF BIG

Najwięcej zadłużonych firm znajdziemy w województwie mazowieckim - aż 48. Ich zadłużenie łącznie wynosi 605 tys. zł. W tym niechlubnym rankingu kolejne miejsca zajmują: Małopolska z 31 firmami turystycznymi zadłużonymi na 692 tys. zł i Śląsk z 30 touroperatorami, których zadłużenie wynosi 838 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Z bazy ERIF BIG wynika, że rekordzistą wśród najbardziej zadłużonych biur podróży w Polsce, jest przedsiębiorstwo z województwa łódzkiego. Jego zaległości sięgają 312 tys. zł. Najmniej zagrożonych upadkiem biur podróży jest z kolei na ziemi lubuskiej - jedno biuro jest zadłużone na zaledwie 1 tys. zł.

Polskie firmy z branży turystycznej zalegają w największym stopniu z opłatami za usługi telefoniczne i multimedia. Nieopłacone rachunki z tego tytułu wynoszą łącznie 1 mln zł.

Biura podróży zalegają również z płatnościami rat umów leasingowych - łączna kwota zadłużenia wynosi 842 tys. zł, a także rat kredytów - 754 tys. zł. Równie duży problem z terminowym spłacaniem należności wśród polskich organizatorów wypoczynku dotyczy produktów ubezpieczeniowych - opóźnienia te opiewają na łączną kwotę 328 tys. zł i z tytułu umów dzierżawy - 312 tys. zł - czytamy także.

(ISBnews) SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze