Informacje

MIiB: BGKN sfinansuje budowę 180 mieszkań w Pelpinie w ramach 'Mieszkanie Plus'

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 czerwca 2017, 09:38

  • 1
  • Powiększ tekst

Pelplin zawarł warunkową umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości (BGKN) dotyczącą finansowania budowy 180 mieszkań w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB)

Uruchomienie programu Mieszkanie Plus w Pelplinie świadczy o sprawności władz samorządowych Pelplina. Wstępne zainteresowanie i pytania napływające do gminy świadczą o tym, że mieszkania na wynajem z opcją wykupu są bardzo poszukiwane również w mniejszych miastach. Powodzenie tej i kolejnych inwestycji przekonuje o potrzebie wdrażania instrumentów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Budowa mieszkań na wynajem jest odpowiedzią państwa na wieloletnie problemy mieszkaniowe Polaków. Bez rozwiązania tych spraw nie można oczekiwać szybkiego wzrostu gospodarki ani poprawy sytuacji demograficznej kraju - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, cytowany w komunikacie.

Siedem trzykondygnacyjnych bloków powstanie w dobrze skomunikowanej części miasta. Średni metraż lokali wyniesie ponad 50 m2, największą część w strukturze będą stanowiły mieszkania dwu i czteropokojowe, przeznaczone dla rodzin wielodzietnych

Pelplin jest kolejną po Toruniu, Katowicach, Radomiu, Nysie, Wałbrzychu i Zamościu gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną z BGKN. Budowy w ramach rządowego programu trwają już w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze