Informacje

Klienci Play mają problem z ręcznym logowaniem do innych sieci. To wynik negocjacji z jednym z operatorów?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 czerwca 2017, 14:16

  • 3
  • Powiększ tekst

Niektórzy klienci sieci Play mają problem z ręcznym logowaniem się do innych sieci w wewnętrznym roamingu – piszą Wirtualnemedia.pl. Play sugeruje, aby klienci zdali się na automatyczny wybór roamingu. Ale w tle są negocjacje z innym operatorem

Jak informują Wirtualnemedia.pl, część klientów Play ma problem z ręcznym logowaniem do innych sieci w wewnętrznym roamingu. Chodzi o sytuacje, w których połączenia w tej sieci są wykonywane poprzez infrastrukturę innego operatora. Wcześniej klienci mogli samodzielni wybierać operatora, z którego infrastruktury chcą korzystać, teraz pojawił się problem.

Najwięcej skarg dotyczy problemów z T-Mobile – piszą Wirtualnemedia.pl.

Na stronach portalu sprawę wyjaśnił Marcin Gruszka, rzecznik Play, który sugeruje klientom, aby zdali się na automatyczny wybór. Zwrócił on uwagę, że to operator wybiera partnerów w ramach krajowego roamingu. Zastrzegł jednak, że jeśli ktoś chce wybrać innego operatora, może przejść się do biura obsługi klienta Play i tam taka możliwość zostanie klientowi udostępniona.

Jednak – jak piszą Wirtualnemedia.pl – część klientów uznała, że problem z logowaniem się do sieci T-Mobile może oznaczać, że Play chce zakończyć współpracę z innymi operatorami w ramach krajowego roamingu.

Zgłaszane przez niektórych użytkowników Play problemy z logowaniem się do sieci innych operatorów w ramach wewnętrznego roamingu nie oznaczają w żadnym wypadku, że Play zakończyło lub zamierza zakończyć umowę roamingową z którymkolwiek z trzech naszych partnerów – Plusem, Orange czy T-Mobile. Obecnie zawarte porozumienia w tym zakresie będą obowiązywały przynajmniej do 2020 roku - podkreśla Marcin Gruszka portalowi Wirtualnemedia.pl.

Serwis zwraca uwagę, że problem z logowaniem to niejedyny kłopot, jaki mają użytkownicy sieci Play z infrastrukturą T-Mobile. Na początku czerwca Play informował o znacznym zmniejszeniu prędkości transmisji danych właśnie poprzez sieć T-Mobile.

Według informacji posiadanych przez Wirtualnemedia.pl perturbacje roamingowe przy połączeniach krajowych są związane z trudnymi negocjacjami prowadzonymi w tym zakresie przez operatorów – czytamy na stronach serwisu.

Tutaj można znaleźć cały tekst: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/play-problem-w-logowaniu-do-innych-sieci-to-nie-jest-koniec-wewnetrznego-roamingu

Oprac. MS na podstawie Wirtualnemedia.pl

Powiązane tematy

Komentarze