Informacje

Resort infrastruktury skierował do realizacji inwestycje na drogach za ponad 527 mln zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 czerwca 2017, 16:06

  • 1
  • Powiększ tekst

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał programy inwestycji dla kolejnych 16 zadań drogowych i skierował je do realizacji. Ich łączny koszt to ponad 527 mln zł - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach. Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa.

W województwie mazowieckim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku Góra Kalwaria - Mniszew i na odcinku Mniszew - Magnuszew. Droga zostanie dostosowana do nośności 115 kN na oś, zbudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania.

Rozbudowana zostanie też droga krajowa 79 oraz droga krajowa nr 48 na odcinku przez Kozienice. W ramach inwestycji powstanie również nowy wiadukt nad torami kolejowymi w Kozienicach. Droga 79 zostanie też rozbudowana na odcinku Garbatka - Wilczowola. Zbudowana zostanie ponadto obwodnica Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79.

W województwie wielkopolskim rozbudowana zostanie droga krajowa nr 12 na odcinku Kalisz – granica województwa wielkopolskiego.

W województwie opolskim w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 46 w miejscowości Paczków powstanie sygnalizacja wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Rozbudowa zostanie też droga krajowa nr 46 na odc. Nysa - Pakosławice.

Rozbudowa będzie też droga krajowa nr 41 w m. Wierzbięcice, rozbudowana zostanie też droga krajowa nr 40 w m. Głuchołazy.

W województwie lubelskim w miejscowości Łuków powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a w miejscowości Krzemień wybudowany zostanie chodnik.

W województwie zachodniopomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 20 w miejscowości Śmiadowo, a w miejscowości Święte wybudowany zostanie chodnik.

Z kolei w województwie pomorskim przebudowana zostanie droga krajowa nr 22 w m. Człuchów.

W województwie warmińsko-mazurskim zamontowany zostanie system oświetlenia solarnego na parkingach.

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze