Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Polska Grupa Zbrojeniowa dała moc Air Force One

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 lipca 2017, 08:08

  • 0
  • Powiększ tekst

Samolot Air Force One, którym do Polski przyleciał prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, podczas postoju na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie był zasilany w energię elektryczną przy użyciu urządzenia GPU-7/90 TAURUS, wyprodukowanego przez Polską Grupą Zbrojeniową – poinformowało biuro prasowe PGZ S.A.

Producentem zasilacza elektroenergetycznego GPU-7/90 TAURUS jest należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., które oprócz produktów dedykowanych dla wojska ma także ofertę przeznaczoną na rynek cywilny. Do tej drugiej zaliczają się urządzenia oświetleniowe, lotniskowy osuszacz powietrza, a także zasilacze elektroenergetyczne.

GPU-7/90 TAURUS, za pomocą którego podczas postoju na warszawskim lotnisku zasilany był amerykański samolot prezydencki Air Force One, to urządzenie przeznaczone do zasilania statków powietrznych w energię elektryczną, niezbędną podczas rozruchu silników samolotu oraz podczas sprawdzania systemów pokładowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa zaangażowała się także w organizację polsko-amerykańskiego pikniku wojskowego, który 6 lipca odbył się na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie, i przygotowała wystawę sprzętu wojskowego, produkowanego przez spółki z Grupy PGZ. Wystawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy. Z kolei 4 lipca Polska Grupa Zbrojeniowa wskazała amerykański koncern Lockheed Martin jako partnera do dalszych rozmów na temat realizacji programu dotyczącego pozyskania przez Siły Zbrojne RP systemu rakietowo-artyleryjskiego średniego zasięgu o kryptonimie "Homar".

PGZ/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze