Informacje

Fot. Zatrokz/sxc.hu
Fot. Zatrokz/sxc.hu

Ponad 6 mln ludzi obserwuje profil papieża na Twitterze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 kwietnia 2013, 07:54

    Aktualizacja: 30 kwietnia 2013, 13:24

  • 0
  • Powiększ tekst

Ponad 6 milionów osób obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze, redagowany w dziewięciu wersjach językowych. Aż 87 tysięcy ludzi czyta wiadomości od nowego biskupa Rzymu po łacinie.

Spośród obserwujących 3 miliony 300 tysięcy to jeszcze obserwatorzy profilu Benedykta XVI, "odziedziczeni" przez jego następcę. Po abdykacji Josepha Ratzingera profil został wyłączony, a uruchomiono go ponownie po wyborze Jorge Mario Bergoglio.

W ciągu półtora miesiąca od konklawe liczba użytkowników Twittera obserwujących krótkie komunikaty od nowego papieża wzrosła o 2,7 miliona. A obecnie liczba ich rośnie w szybkim tempie - średnio 60 tysięcy dziennie. Najwięcej osób wybiera hiszpańską, angielską, a także portugalską wersję językową.

Lecz to, co budzi największe zainteresowanie i, jak się zauważa, jeszcze niedawno byłoby wręcz nie do pomyślenia, to wysoka liczba obserwujących profil Franciszka po łacinie; zbliża się do 90 tysięcy. Tych osób jest więcej niż obserwatorów polskiej wersji, których jest 81 tysięcy.

Najnowszy komunikat na profilu Franciszka zawiera fragment jego homilii, wygłoszonej podczas niedzielnej mszy w Watyk

PAP

 

SKLEPIK.PL poleca:"Franciszek Papież wielkiej nadziei"
Polak Grzegorz

Ta książka jest niezwykłym zapisem wydarzeń, które rozgrywały się na oczach całego świata od abdykacji do momentu wyboru nowego papieża. Pokazuje też nowego papieża od całkowicie nieznanej strony – jako człowieka, naukowca, duszpasterza, ale przede wszystkim, duchowego przywódcę, którego pontyfikat – w obliczu nawarstwionych problemów - już teraz uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w historii Kościoła.

Przejdź do sklepiku:http://www.wsklepiku.pl/franciszek-papiez-wielkiej-nadziei/

Polecamy także:"Jezuita Papież Franciszek"
Rubin Sergio, Ambrogetti Francesca

Bestseller 2013, w którym Papież Franciszek przedstawia się światu!

Książka, w której - w formie wywiadu - obecny papież opowiada obszernie o swoim życiu, powołaniu, poglądach na świat, problemach i perspektywach Kościoła, kwestiach moralnych i teologicznych, ale też rzeczach bardzo przyziemnych. Książka powstawała blisko trzy lata. Autorom udało się uzyskać zaufanie "ojca Bergoglio" i skłonić go do bardzo szczerych, osobistych zwierzeń nie tylko na temat jego życiowej drogi.

Przejdź do sklepiku:http://www.wsklepiku.pl/jezuita-papiez-franciszek/

Powiązane tematy

Komentarze