Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Nieruchomości popegeerowskie dla repatriantów? To pomysł marszałka Karczewskiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 lipca 2017, 14:13

  • 5
  • Powiększ tekst

Nieruchomości popegeerowskie można byłoby wykorzystać na przykład dla repatriantów, dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski - zaproponował marszałek Senatu Stanisław Karczewski odnosząc się do zapowiedzianej przez ministra rolnictwa aktywizacji obszarów popegeerowskich.

Marszałek Senatu na środowym briefingu był pytany o propozycję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który w sobotę na konferencji prasowej w Szczecinie powiedział, że zaplanowane są działanie dotyczące aktywizacji obszarów popegeerowskich znajdujących się m.in. w województwie zachodniopomorskim. "Mamy miejsca, gdzie potrzebny jest kompleksowy program wsparcia. Chcemy, aby dokonała się aktywizacja obszarów, na których znajdują się niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych" - mówił Jurgiel.

Karczewski powiedział, że nie zna szczegółowo propozycji ministra rolnictwa, ale w jego ocenie brzmi ona ciekawie. "Rozumiem, że jest to propozycja, która mówi o wykorzystaniu nieruchomości. Te nieruchomości można byłoby wykorzystać na przykład dla repatriantów, dla Polaków, którzy chcą wrócić do Polski" - ocenił.

Marszałek Senatu podkreślił, że zależy mu na tym, by wszyscy ci, którzy chcą wrócić, mieli taką możliwość. "Jeśli będzie możliwość wykorzystania właśnie tych pustostanów, byłaby to dla mnie wielka radość, ale przede wszystkim radość dla tych, którzy czekają na repatriację" - powiedział.

Karczewski był też pytany o wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. "Nie słyszałem w tej chwili, poza nielicznymi głosami opozycji, szczególnie głosu PSL, o nieprawidłowościach czy złych działaniach pana ministra Jurgiela, więc jestem spokojny co do głosowania i obrony pana ministra Jurgiela" - podkreślił Karczewski.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze