Informacje

Fot. Fratria
Fot. Fratria

Inwestycje drogowe ruszają na poważnie. 99 mln zł na przygotowanie budowy czy modernizacji tras w całej Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 20 lipca 2017, 16:50

  • 2
  • Tagi: biznes droga ekspresowa drogi inwestycje
  • Powiększ tekst

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 99 mln zł. Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach - poinformowało ministerstwo infrastruktury

Są to zarówno prace przygotowawcze do budowy dróg ekspresowych (S7, S16) jak i zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - napisano w komunikacie.

W województwie zachodniopomorskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 26 na odcinku Golenice - Myślibórz oraz w ciągu DK nr 23 na odcinku Suchlica - Sarbinowo oraz w miejscowości Cychry.

Dla województwa warmińsko - mazurskiego przewidziano zadanie polegające na opracowaniu studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego dla budowy drogi S16 Olsztyn - Ełk. Ponadto rozbudowana ma zostać DK 53 na odcinku Szczytno - Olszyny, a w ramach zadania rozbudowany zostanie odcinek drogi krajowej o długości 5,4 km.

Poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK 51 na odcinku Łojdy - Markiny i na DK 57 na odc. Wozławki - Troszkowo, na DK 16 w miejscowości Grzegorze i Prawdziska, na DK nr 58 w miejscowości Kaliszki i DK nr 57 w m. Ciemna Wola i Lutry.

W województwie podlaskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu na DK 16 w miejscowości Jeziorki.

W województwo mazowieckie przewidziano sfinansowanie pierwszego etapu prac dla drogi S7 Płońsk -Warszawa. Chodzi o opracowanie materiałów do decyzji środowiskowej, opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj.

Na drogach Mazowsza ma zostać poprawione bezpieczeństwo na ruchu na DK nr 7 w miejscowości Pamiątka, na DK 19 w miejscowości Mszanna, na DK 92 w miejscowościach Lisice, Paprotnia, Seroki Wieś.

W województwo lubelskie sfinansowane zostaną prace zwiększające bezpieczeństwo ruchu na DK 74 w miejscowości Horyszów, na DK 74 w miejscowości Płoskie i na DK nr 76 w miejscowości Kol. Jamielnik.

W województwie małopolskim poprawa bezpieczeństwa ruchu nastąpi na DK 7 w miejscowości Libertów i na DK 9 w miejscowości Kolbuszowa Górna.

PAP, MS

Komentarze