Informacje

Źródło: PGG
Źródło: PGG

Krzysztof Tchórzewski: Przewidywany poziom wydobycia PGG to 32,4 mln ton w 2017 r.

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 sierpnia 2017, 13:58

  • 0
  • Powiększ tekst

Przewidywany poziom wydobycia węgla w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w 2017 r. to ok. 32,4 mln ton pomimo niższego od planu wydobycia w I półroczu, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski

W celu realizacji zaplanowanych na 2017 r. wyników produkcyjnych, w spółce podejmowane są działania mające na celu stabilizację wydobycia w drugim półroczu 2017 r. Uwzględniając planowane działania zakłada się, iż przewidywany poziom wydobycia w 2017 r. wyniesie ok. 32,4 mln ton i będzie wyższy od przyjętego w biznes planie – napisał Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

W okresie od stycznia do czerwca 2017 r., w kopalniach PGG wydobyto łącznie 14 623,2 tys. ton węgla (z uwzględnieniem produkcji KHW S.A. w I kwartale br.), co oznacza to uzyskanie produkcji na poziomie 97% wielkości zakładanej w planie (15 144,7 tys. ton).

W związku z sygnalizowanymi problemami dotyczącymi zakupu polskiego węgla należy podkreślić, że Polska Grupa Górnicza podejmuje wszelkie działania, w tym między innymi poprzez zwiększenie w II półroczu br. liczby ścian wydobywczych. Działania te mają na celu realizację w 2017 r. zawartych kontraktów na dostawy węgla - podkreślił minister.

W maju br. prezes PGG wskazywał, że grupa powinna wydobyć ok. 32 mln ton węgla w 2017 r.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.

(ISBnews)SzSz

Powiązane tematy

Komentarze