Informacje

MF: prace nad zmianami w podatku od kopalin nie są prowadzone

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 sierpnia 2017, 12:18

  • 0
  • Powiększ tekst

Prace nad zmianami podatku od kopalin nie są prowadzone, prowadzona jest natomiast analiza danin sektora wydobywczego - poinformowało PAP Biznes Ministerstwo Finansów

Niedawno minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że podatek od wydobycia niektórych kopalin powinien stanowić koszt uzyskania przychodu. Mówił, że trzeba będzie go poprawić, żeby był traktowany tak, jak każdy podatek.

Dodał też, że będzie przekonywać ministrów rządu, by w ten sposób zmienić ten podatek.

Obecnie nie są prowadzone prace analityczne czy też legislacyjne dotyczące podatku od kopalin - podał z kolei resort finansów.

Wyjaśniono, że jest to związane z potrzebą wypracowania kompleksowego podejścia oraz do stworzenia długofalowej polityki surowcowej państwa.

W maju 2016 roku premier Beata Szydło powołała wiceministra środowiska, Głównego Geologa Kraju Mariusza Orion Jędryska na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki surowcowej, który stanął również na czele Międzyresortowego zespołu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.

Zadaniem zespołu jest m.in. analiza danin sektora wydobywczego, w tym podatku od wydobycia niektórych kopalin - podał resort finansów.

(PAP)SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze