Informacje

Donald Tusk, fot.premier.gov.pl
Donald Tusk, fot.premier.gov.pl

Internauci wściekli na Tuska i Rostowskiego. Pytają, kto za to zapłaci i żądają dla obu sądu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 lipca 2013, 15:38

    Aktualizacja: 26 lipca 2013, 15:39

  • 14
  • Powiększ tekst

Polacy są wściekli na Donalda Tuska i Jacka Rostowskiego za majstrowanie przy progach ostrożnościowych rozumianych przez nich jako mechanizm bezpieczeństwa. Oburzeni są zarówno czytelnicy prawicowi jak i tzw. lemingi. Publikujemy kilkanaście opinii.

Poniżej publikujemy wybrane opinie Internautów (w wersji oryginalnej pisowni) z mediów reprezentujących różne linie programowe.

Dziennik.pl

~Gruby2013-07-26 14:28
Trybunał Stanu dla Donalda Tuska i Jacka Rostowskiego!

~KasiaMichalTusk2013-07-26 14:12
A PO nas chociażby POtop.

~Pol2013-07-26 14:01
Nigdy w zyciu nie myslalem ze afrykanin bedzie bronil Polski przed zlodziejami tego kraju.

Wirtualna Polska.pl

~tybet [przed chwilą]
No to teraz przyszlo Polakom czekac na zniesienie drugiego progu ostroznosciowego , bo to ze tak bedzie nie trzeba isc do wrozki. Teraz w obecnym czasie na 99,9 % mozna smialo powiedziec iz realne zadluzenie polski przekroczylo ten pierwszy prog .Mozna to odczytac z wyrazu twarzy samych tworcow takiego zadluzenia.

~mekong [przed chwilą]
To jest po prostu hańba. To jakby z tonącego okrętu zamiast łatać dziurę wyrzucać ludzi żeby wolniej tonął.

~Rusek.87 [przed kwadransem]
Gierek może i zadłużał kraj ale BUDOWAŁ kolejne fabryki i dawał ludziom pracę a obecnie rządzący co robią.......? otóż nie dość że zadłużają kraj w astronomicznym tempie to zamykają kolejne zakłady a tym samym kolejne miejsca pracy są likwidowane i tak walczy z bezrobociem! PSL i PO doprowadzi nas do tej samej sytuacji co jest teraz w Grecji

Wprost.pl

Realista *2013-07-26 14:29:08
W przyszłym roku, a może pod koniec bierzącego rząd będzie znowu miał mniejsze wpływy do budżetu. Jest to podyktowane ciągłym wzrostem kosztów utrzymania. Do budżetu nie wpływają pieniądze z umów śmieciowych i innych dobrodziejstw zafundowanych przez rząd bogatym. Wypływają z racji bezsensownych wydatków jak: dofinansowanie wynagrodzeń zatrudniających niepełnosprawnych oraz innych patologii. Przykłady można mnożyć.

zenada *2013-07-26 14:26:53
czy on jest normlany? przecież to swiadome robienei z kraju niewolniczej wyspy niemieckich banksterow...

artrock*2013-07-26 13:12:43
Rząd przecież musi się wyżywić a ty człowieku musisz pracować na tych darmozjadów i spłacać zaciągnięte kredyty.

wPolityce.pl

Oburzona dzisiaj, 11:34
Kto powstrzyma to szleństwo??? Na naszych oczach jest niszone Państwo Polskie. Czy my możemy coś zrobić jako obywatele?

młody dynamiczny z miasta dzisiaj, 11:46
Wariant cypryjski coraz bliżej.

Europejczyk dzisiaj, 11:46
Jako obywatele musimy zacząć być gospodarzem w swoim kraju i przestać głosować na wrogów nas i naszego państwa. Przestańmy szukać sterujących naszym losem, weźmy ten los w nasze ręce. Zainteresujmy się jak działa najpierw nasz samorząd i patrzmy na ręce władzy i kontrolujmy ją z jej podstawowych obowiązków. Jeśteśmy chlebodawcami administracji państwowej każdego stopnia i wymagajmy od niej kwalifikacji i reprezentacji naszych interesów. Tak robią inni, do których uciekają młodzi Polacy aby żyć, pracować, zakładać rodzinę i rozwijać się.

Rzeczpospolita.pl

anatol (gość) pisze: 26 lipca 2013 11:18:19
To już jawny sabotaż. Współczuję następcy Tuska, ktokolwiek nim nie będzie.

POmroczność jasna (gość) pisze: 26 lipca 2013 12:27:53
Lawina ruszyła.Już jej nikt nie zatrzyma.Polska państwem sezonowym.

nawieczor pisze: 26 lipca 2013 13:15:30
Przebieg i kolejność wydarzeń pozwala sądzić że radykalne rozwiązanie w sprawie OFE tzn przejęcie przez ZUS obligacji skarbowych nie ma żadnej szansy na zaistnienie. Dlatego rząd znosi I próg ostrożnościowy i w przyszłym roku po raz drugi zrobi to samo z II progiem. W ten sposób wyrównamy do standardów europejskich czyli progu 60% z którym będzie walczył nowy rząd od 2015 r. Powodzenia.

Gazeta Wyborcza (gazeta.pl)

godbac51 3 godziny temu
"Premier Donald Tusk zapewnił, że obywatele tych oszczędności nie odczują. Mają one bowiem dotyczyć m.in. niektórych inwestycji."

Skoro oszczednosci maja dotknac "inwestycji" to jak obywatel ma tego nie odczuc? Inwestycji w co Panie Premierze? W nowe, sluzbowe auta dla poszczegolnych ministerstw? Inwestycji w premie dla Ministrow? No oczywiscie, ze nie, zapewne chodzi o inwestycje ktore sa przygotowane dla motlochu, jak szkoly, drogi itd...ale co tam roznicy nie odczujemy

tonik777 3 godziny temu
Oczywiście, że to katastrofa. Progi ostrożnościowe zostały stworzone po to aby nie zadłużać zbytnio państwa. Teraz jak do nich dotarliśmy to je zawieszamy (a potem może całkiem zlikwidujemy). W takim razie są one zupełnie nie potrzebne. Bo jak jesteśmy daleko od nich to i tak nie działają, a jak blisko lub przekraczamy, to są zawieszane.


bonifacy_40 3 godziny temu
Właśnie rząd i posłuszni mu politycy dali sygnał że przepisy można sobie w du_pę wsadzić. Oraz że jednym wolno wiecej drugim mniej . A nie tak dawno szczycili się w Europie że podobno jako jedyni mieliśmy "kotwice" w tej nieprzekraczalnej granicy 50 % . Będę głoswał teraz na JKM !!

Opr. Jas

Powiązane tematy

Komentarze