Informacje

Zwycięzca Michał Abik na koniu Pride Of Nelson podczas gonitwy Wielka Warszawska na Torze Wyścigów Konnych Służewiec / autor: PAP/Leszek Szymański

ZAMIAST SŁÓW 106. edycja Wielkiej Warszawskiej

Zamiast słów

Bo obraz jest bardziej wymowny od słów.

• Opublikowano: 29 września 2019, 18:04

• Powiększ tekst

Klacz Pride of Nelson dosiadana przez Słowaka Michała Abika wygrała w niedzielę na służewieckim torze prestiżową gonitwę Wielka Warszawska dla trzyletnich koni i starszych. Dystans 2600 m zwyciężczyni, trenowana przez Piotra Piątkowskiego, pokonała w czasie 2.44,97. Startowało 11 koni.

Gonitwa Wielka Warszawska na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, 29 bm. w Warszawie / autor: PAP/Leszek Szymański

Zwycięzca Michał Abik na koniu Pride Of Nelson po gonitwie Wielka Warszawska na Torze Wyścigów Konnych Służewiec / autor: PAP/Leszek Szymański

Drugie miejsce przypadło klaczy Nemezis (dżokej Brytyjczyk Kieran O’Neill, trener Andrzej Walicki), a trzecie ogierowi Plontierowi (dżokej Włoch Stefano Mura, trener Adam Wyrzyk).

Uczestnicy konkursu kapeluszy na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, 29 bm. w Warszawie. Konkurs wygrała Katarzyna Winiarska (4L). / autor: PAP/Leszek Szymański

W 2019 roku Wielka Warszawska odbyła się po raz 106. w stolicy, a na służewieckim torze była to 74. edycja gonitwy.

W 2019 roku Wielka Warszawska odbyła się po raz 106. w stolicy / autor: PAP/Leszek Szymański

Ustanowiona została w 1895 roku przez prezesującego wówczas Towarzystwu Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim hrabiego Augusta Potockiego.