Informacje

Fot.wikipedia.org
Fot.wikipedia.org

Wałęsa ma pomysł na problemy Polski. Trzeba połączyć ją z Niemcami

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 23 września 2013, 20:43

  • 20
  • Tagi: Europa Lech Wałęsa Niemcy polityka Polska Rosja stosunki polsko-rosyjskie
  • Powiększ tekst

Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy to idee starej epoki. Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa - wypowiedź byłego prezydenta przytacza radio RMF FM.

Słowa te padły w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS, w związku z planowanym w Warszawie 21-23 października spotkaniem laureatów pokojowej nagrody Nobla.

W wywiadzie dla rosyjskiej agencji Lech Wałęsa stwierdził, że globalizacja wymaga utworzenia innych programów oraz struktur i w czasie swych podróży po świecie namawia ludzi dyskusji nad nowym porządkiem świata. Jedną z nich jest utworzenie z Polski i Niemiec jednego państwa: Europa.

Według Wałęsy kraje nierówno się rozwijają i z tego powodu trudno się zjednoczyć. Dlatego zdaniem byłego prezydenta powinniśmy stopniowo planować, co powinniśmy wyrównać w tym roku, co w następnym.

Jak podkreśla RMF rosyjska agencja zapytała również o stosunki polsko-rosyjskie, których jego zdaniem "nie można ich nazwać dobrymi".

Poprawa jest możliwa, jeśli Rosja podąży śladem Niemiec przyzna się do wszystkich złych rzeczy, które zrobiła Polsce. Dodał, że obecnie przeszkodą w poprawie stosunków jest katastrofa smoleńska.

Źródło: wp.pl/RMF FM/Opr. Jas

Komentarze