Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Skonfiskowano majątek mafii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 września 2013, 13:37

  • Powiększ tekst

Na wniosek włoskiej prokuratury do walki z mafią skonfiskowano majątek o wartości 700 milionów euro, przypisywany ukrywającemu się od 20 lat obecnemu szefowi sycylijskiej cosa nostry, 51-letniemu Matteo Messinie Denaro.

Majątek zapisany był na powiązanego z nim przedsiębiorcę z Palermo. Pochodzący z potężnej mafijnej rodziny Messina Denaro jest na pierwszym miejscu na liście najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców. Znajduje się też w czołówce podobnego spisu największych gangsterów na świecie.

Według włoskiego wymiaru sprawiedliwości po aresztowaniu w 2006 roku Bernardo Provenzano, szefa szefów cosa nostry w jej kolebce Corleone, to Messina Denaro został formalnym przywódcą mafii na Sycylii.

Włoskie media podały we wtorek, że zajęte nieruchomości i inne dobra były zapisane na sycylijskiego biznesmena Giuseppe Grigolia. Według śledczych jest on zaufanym Denaro i "figurantem", na którego zapisany był majątek mafiosa. Zajęto między innymi 12 firm, 220 domów i rezydencji oraz 133 działki.

(PAP)

sw/ fit/ ap/

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych