Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Szef obciął pracownikowi palce gdy ten domagał się zapłaty - prezes PiS zapowiedział, że partia zapłaci za leczenie brutalnie poranionego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 września 2013, 16:26

    Aktualizacja: 25 września 2013, 16:37

  • 2
  • Powiększ tekst

Klub PiS zbierze pieniądze na leczenie 23-letniego Dominika z Katowic, którego pracodawca brutalnie poranił i zostawił w lesie k. Grójca - poinformował dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego ofiary takich przestępstw powinny być leczone na koszt państwa.

Prezes PiS odniósł się w ten sposób do sprawy pracownika firmy budowlanej, który na początku września stał się ofiarą brutalnej napaści ze strony pracodawcy w miejscowości Podole k. Grójca (woj. mazowieckie). Pracownik domagał się zaległej wypłaty, a został brutalnie zraniony: miał odcięte cztery palce oraz liczne rany kłute. Mężczyzna w chwili napaści nie był ubezpieczony w NFZ, teraz musi zapłacić za leczenie nawet 20 tys. zł.

"Tutaj państwo powinno interweniować, ale ponieważ nie interweniuje, to nasz klub parlamentarny jutro podejmie uchwałę o zbiórce i te pieniądze dla pana Dominika zbierzemy. Zapłacimy za to leczenie" - zapowiedział Kaczyński na konferencji prasowej. Według niego "to rozwiązanie doraźne", ale tego typu problemy muszą być natychmiast podejmowane przez państwo. "Nie możemy z Polski robić kraju trzeciego świata" - zaznaczył prezes PiS.

Jak podkreślił, państwo powinno dysponować odpowiednimi funduszami, z których leczone są nieubezpieczone osoby, gdy stają się ofiarami brutalnych przestępstw.

"Doszło do bardzo ciężkiego przestępstwa, to trzeba traktować jako usiłowanie zabójstwa, a więc najcięższe przestępstwo. (...) Mamy do czynienia z człowiekiem bardzo ciężko skrzywdzonym i ten człowiek ma być krzywdzony jeszcze po raz kolejny i ma być krzywdzona jego rodzina" - zaznaczył Kaczyński.

Sprawcom okaleczenia, 29-letniemu Szymonowi F. właścicielowi firmy, w której pracował mężczyzna i 21-letniemu Mateuszowi R., postawiono zarzuty.

(PAP)

agy/ eaw/ jbr/

 

 

--------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do kupna najnowszego numeru miesięcznika "W Sieci Historii"!

Temat przewodni numeru to bohaterowie Września 1939 r. oraz Sierpnia 1944 r. W miesięczniku znalazły się zarówno opracowania dotyczące zwycięstw i przyczyn klęsk zrywów niepodległościowych, jak i opis wojennej codzienności, sposobów włączania się do walki na rozmaitych polach wszystkich grup Polaków, a także wzruszające historie ludzkie.

Nr.4/2013 z filmem "Mit o Szarym" do nabycia w naszym sklepie wSklepiku.pl!

Miesięcznik

Powiązane tematy

Komentarze