Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Bulwersujące jest opóźnienie, z jakim mieliśmy do czynienia przy publikacji ustawy

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

Polityk, publicysta, filozof. Urodził się 4 grudnia 1961 roku w Krakowie, gdzie mieszka wraz rodziną. Z wykształcenia doktor nauk politycznych. Wcześniej ukończył filozofię na wydziale filozoficzno-historycznym UJ. Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, którą współtworzył. Lider Polski Razem.

  • Opublikowano: 12 lutego 2014, 08:39

  • Powiększ tekst

Szanowni Państwo!

Polskie państwo poniosło dziś klęskę. Przez nieudolność rządzących groźny zabójca i pedofil Mariusz Trynkiewicz opuścił właśnie mury więzienia. Oni po prostu nie potrafią rządzić.

Kiedy zostałem Ministrem Sprawiedliwości jedną z moich pierwszych decyzji było rozpoczęcie prac nad ustawą o izolacji niebezpiecznych przestępców. Poprosiłem moich współpracowników, by opracowali projekt, który skutecznie odizoluje te bestie od społeczeństwa.

W maju 2012 roku rozpoczęliśmy prace nad ustawą. Jesienią 2012 roku jej pierwsza wersja trafiła do konsultacji międzyresortowych i społecznych. Na początku 2013 roku skończyłem prace nad ustawą i od wiosny jej losy zależały już tylko od woli politycznej ze strony Kancelarii Premiera.

Najbardziej bulwersujące jest opóźnienie, z jakim mieliśmy do czynienia przy publikacji ustawy. 13 grudnia ubiegłego roku Prezydent ją podpisał, ale czekaliśmy na jej publikację 25 dni. Prawie cztery tygodnie na wydrukowanie ustawy, której  konsekwencje są tak poważne. Z kolei w sprawie OFE Prezydent podpisał ustawę wywłaszczającą obywateli z ich oszczędności emerytalnych 27 grudnia, a już w Sylwestra, 31 grudnia została opublikowana.

To pokazuje, jakie są realne priorytety tego rządu. Kiedy chodzi o zabieranie pieniędzy Polakom, na publikację wystarczą 4 dni. Kiedy zaś chodzi o bezpieczeństwo obywateli – coś co powinno zająć 4 godziny czy maksymalnie 4 dni, zajmuje prawie 4 tygodnie.

To dzień kompromitacji polskiego państwa. To państwo trzeba zmienić.

Z poważaniem

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych