Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Superministerstwo groźne dla nieruchomości

Tomasz Błeszyński

Tomasz Błeszyński

Doradca Rynku Nieruchomości

  • Opublikowano: 21 listopada 2013, 11:55

  • 3
  • Powiększ tekst

Powołano Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju to super resort utworzony z ministerstw: rozwoju regionalnego oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Z zapowiedzi wynika, że nowe ministerstwo ma pracować nad rozwojem infrastruktury głównie transportowej oraz dalszym pozyskiwaniem funduszy unijnych. A kto się zajmie budownictwem i rynkiem nieruchomości?

Obawiam się, że w nowym, bardzo dużym ministerstwie sprawy budownictwa i nieruchomości zejdą na dalszy plan. Znów priorytetem ministerstwa stanie się dbałość o PKP, Pendolino, terminal na Okęciu, Dreamlinery czy stale aktualną balladę autostradową. Chciałbym bardzo by przywrócono właściwe znaczenie jednemu z najważniejszych sektorów gospodarki, jakim jest rynek nieruchomości. Do pełni szczęścia brakuje mi, MINISTERSTWA BUDOWNICTWA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI.

Taki resort gwarantowałby właściwy rozwój nie tylko mieszkalnictwa, ale i inwestycji. Zdaję sobie sprawę, że w obecnych czasach to nierealne. Dobrze działające branżowe ministerstwo zadbałoby o rozwój rynku nieruchomości, który jak wiemy jest jednym z filarów gospodarki. Poprzedni resort tylko zaszkodził rynkowi popierając ustawę dergulacyjną likwidującą funkcjonujące od niemal 15 lat zawody pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości.

Całe nasze życie spędzamy na nieruchomościach i wokół nieruchomości. Czas najwyższy by się tym profesjonalnie zająć. Nieruchomości są podstawowym i niezbędnym składnikiem każdej inwestycji, silnym elementem rynku kapitałowego i zwierciadłem gospodarki.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze