Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Szlachta nie pracuje - Radziwiłł został wiceministrem finansów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 8 maja 2014
  • 15:42
  • 0
  • Tagi: finanse gospodarka Mateusz Szczurek ministerstwo Ministerstwo Finansów polityka
  • Powiększ tekst

Artur Radziwiłł otrzymał w środę nominację na wiceministra finansów - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek.

"Wczoraj wręczyłem nominację panu Arturowi Radziwiłłowi na stanowisko wiceministra finansów. Będzie w ramach nowej struktury Ministerstwa Finansów odpowiadał za jakość wydawania środków budżetowych" - powiedział dziś na Kongresie Gospodarczym w Katowicach Szczurek.

Artur Radziwiłł urodził się w 1974 roku. Jest absolwentem wydziałów ekonomii Uniwersytetu Sussex (Wielka Brytania) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant University of London. W czasie studiów uczestniczył w czteroletnim kursie "Columbia Program" prowadzonym w ramach współpracy z Uniwersytetem Columbia (USA).

Od 1998 r. związany z Fundacją CASE (Center for Social and Economic Research), gdzie zajmował się m.in. problematyką polityki makroekonomicznej w krajach przechodzących proces transformacji. W latach 1998 i 1999 pracował jako doradca rządu Mołdowy. Brał udział w projektach także w Armenii, Azerbejdżanie, Rumunii, Kazachstanie oraz na Ukrainie. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa zarządu CASE.

Pracownik naukowy Banku Światowego, UNDP, Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), Niemieckiej Agencji Pomocy Technicznej (GTZ), Globalnej Sieci Rozwoju (GDN).

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z integracją monetarną, transformacją, finansami publicznymi oraz z rynkiem pracy.

Biegle zna język angielski oraz rosyjski.

PAP/ as/

Komentarze