Informacje

Moody’s: Inwestorzy nie przestaną kupować polskich olibgacji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 11 stycznia 2017
  • 14:07
  • 0
  • Tagi: finanse inwestor zagraniczny Moody’s obligacje obligacje skarbowe rating rating Polski
  • Powiększ tekst

Analitycy agencji ratingowej Moody's nie spodziewają się, by rynek dokonał znaczącej zmiany oceny ryzyka kredytowego Polski w najbliższych miesiącach - ocenili analitycy w opublikowanym w środę raporcie dot. Europy Środkowo-Wschodniej.

W ostatnim czasie w regionie EŚW widać oznaki presji na rentowność krajowego długu. Istnieje możliwość, iż w dalszym ciągu będziemy obserwować umiarkowany wzrost rentowności długu rządowego w regionie EŚW, szczególnie w Polsce, co odzwierciedlać będzie wzmożoną niepewność wśród inwestorów w regionie najbliższych miesiącach – napisali analitycy agencji ratingowej Moody’s w raporcie. - Mimo to, nie spodziewamy się, by rynek dokonał znaczącej zmiany oceny krajowego ryzyka kredytowego w najbliższych miesiącach, a dochodowość długu pozostanie na rekordowo niskim poziomie.

W ocenie analityków Moody's popyt na polski dług pozostanie solidny.

Apetyt inwestorów na polski dług raczej pozostanie solidny, korzystając na dodatnich spreadach wobec stóp procentowych w strefie euro oraz na prawdopodobnej ograniczonej zmienności złotego względem euro - napisano w raporcie.

PAP, MS

Komentarze