Informacje

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 17 lutego 2017
  • 11:33
  • 1
  • Tagi: biznes inwestycje Pekaes przewóz ładunków transport
  • Powiększ tekst

PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym PEKAES wzmocnił swoją sieć połączeń w ramach kolejnych inwestycji w rozwój sieci drobnicowej w Europie

Serwis do Rumunii świadczymy wspólnie z naszym partnerem, firmą Englmayer. Oferujemy Klientom atrakcyjne stawki i dostawę towarów w ciągu 2-3 dni. Przesyłki wyjeżdżają z oddziału PEKAES zlokalizowanego w Czechowicach-Dziedzicach do magazynu w Aradzie, w zachodniej Rumunii, dwa razy w tygodniu. Rumunia stanowi dla nas bardzo obiecujący rynek. To najszybciej rosnąca gospodarka w Unii Europejskiej – mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Drobnicy Międzynarodowej PEKAES.

Według danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat, w II kwartale 2016 roku Rumunia uzyskała najwyższą roczną dynamikę PKB, a wzrost wyniósł aż 5,9 proc. rdr. Dla porównania Słowacja, która zajęła drugą pozycję wśród najszybciej rosnących gospodarek Unii Europejskiej, uzyskała wynik 3,7 proc.

– Cieszy nas fakt, że polskie firmy corocznie zwiększają przychody z tytułu eksportu towarów do Rumunii. Warto podkreślić, że również Polska jest ważna dla rumuńskiej gospodarki. Rumunia importuje z naszego kraju więcej towarów niż z Chin czy Rosji – dodaje Marek Tkaczyk.

Od stycznia PEKAES codzienne dostarcza ładunki drobnicowe do Czech i Słowacji. Natomiast pod koniec ubiegłego roku firma uruchomiła trzecią codzienną linię obsługującą transporty drobnicowe pomiędzy Polską a Niemcami, z Poznania do Duisburga. PEKAES zapowiada dalsze inwestycje w rozwój swojej sieci drobnicowej w Europie.

Komentarze