Informacje

Źródło: Hannower Messe
Źródło: Hannower Messe

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Polska krajem partnerskim targów w Hanowerze, w niedzielę otwarcie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2017, 09:36

    Aktualizacja: 22 kwietnia 2017, 16:03

  • Powiększ tekst

Polska jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze będzie współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

Tegoroczne targi, których Polska jest krajem partnerskim, to wielka szansa na pokazanie polskiej oferty - uważa prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

To wielka szansa dla polskiej odradzającej się przedsiębiorczości, zwłaszcza tej zaawansowanej technologicznie, do zaprezentowania swoich osiągnięć na rynku międzynarodowym akurat w momencie, w którym światła będą na nas zwrócone - mówił PAP prezes Agencji.

Jak podkreślił, podczas otwarcia targów w niedzielę w Hanowerze "zostanie dokonana artystyczna prezentacja Polski".

Chcemy pokazać, jak Polacy zmieniali świat. Pokażemy Niemcom i innym krajom, które będą tam obecne, że innowacja to jest część naszego DNA, że to z Polski płynęły pomysły, które zmieniły świat i że część technologii, których wynalezienie było kamieniem milowym w rozwoju cywilizacji i która do dziś nas otacza, a z której czasami nie zdajemy sobie sprawy, zrodziła się nad Wisłą - mówił Pisula.

Oprawę muzyczną prezentacji przygotował Mikołaj Stroiński, kompozytor pracujący w Hollywood, który jest m.in. autorem muzyki do jednej z części gry "Wiedźmin".

Według Pisuli targi Hannover Messe "ściągają z całego świata najbardziej zaawansowane technologie, firmy, które te technologie kupują i te, które ich używają". Obok inwestorów i startupów w targach biorą udział również politycy, którzy chcą zbadać, co się dzieje na rynku technologii i inwestycji.

Mam nadzieję, że obecność na targach przerodzi się w zastrzyk kapitałowy dla polskiej gospodarki i będzie dla polskich przedsiębiorców szansą na zbudowanie relacji i podpisanie lukratywnych kontraktów - zaznaczył.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia dojdzie do spotkania Szydło i Merkel, które mają omówić m.in. kwestie bieżącej agendy unijnej. Następnego dnia, w poniedziałek szefowe polskiego i niemieckiego rządu wezmą udział w otwarciu polskiego stanowiska.

Polskie stanowisko zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Zaprezentuje się 11 polskich firm, wśród nich Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Na stoisku obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

W strefie startupów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland". Na podst. PAP

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.