Pensja za mała by żyć - w Polsce 25 proc. obywateli zarabia 1600 złotych. Ilu zarabia jeszcze mniej?

opublikowano: 11 grudnia 2013 roku, 9:38 | autor: Robert Kujawski | kategorie: Polityka | tagi: pensja, płaca
www.sxc.hu
www.sxc.hu
Robert Kujawski

Robert Kujawski

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku, samorządowiec-zawodowiec odkąd pamięta.

Komentarze na temat artykułu

Gość 16 grudnia 2013 roku
19:10

http://www.youtube.com/watch?v=GYKh8OJKrOc&feature=share

31 katowice 15 grudnia 2013 roku
14:24

1900 brutto

Gość 15 grudnia 2013 roku
11:54

http://www.youtube.com/watch?v=MoqsKno5PiY

Wolność 14 grudnia 2013 roku
19:58

Płaczą że im źle a niemogą się zebrać do kupy i zrobić rewolucje szują na ukrainie umieli to i w POlsce przydało by się im zrobic taką imprezke. Pootwierali granice zeby nas wlasny kraj zrobił z nas niewolnikow poto otworzyli zeby bylo łatwiej robić rządowi co się chce niema ludzi niema kto porzadku zrobic nobo klto jak polacy na wyspach unia nie miala byc dla tych szumowin tylko poto zebysmy zyli jak w innych krajach. u siebie w kraju a nie zagranicami oni myślą ze jak otworzyli nam granice to to wystarczy zapierdalamy jak śmiecie za ich najnisza krajowa i nas nie szqanuja za to że jesteśmy POLAKAMI rasisci tylko do polaków bo na murzynka nic nie powiedza bo czarne siedzą na bezrobociu robią tą dzieciarnie chołote a polaczki musza na te szuje płacić i nie tylko na nich przeciez te Angole i Irlanczycy to debile jakich mało ciemni a uwazaja sie za pempek świata oni nie umieja nic zrobic jak nalezy i dlatego sprowadzaja niewolnikow takich jak my POLACY

Wolność 14 grudnia 2013 roku
19:50

Śmier* D.Tuskowi i całemu Rządowi i ich rodzin zato co wyprawiaja z obywatelami im zię należy kara Śmierci a to początek potem trzeba zchodzić niżej po drabienie i też zacząć sprzątać po tych debilach i zdrajcach kążda ich rodzina ma pozałatwiane posadki i ich znajomi znajomych i wszyscy tam kradną Ryży Z PO to zdrajca i największy oszust chyba jaki kolwiek był i przez tą policje zastrzaszani sa młodzi starsi itd cały ten ich system do kosza nić kompletnie nieoferują złodzieje to jest normalnie dyktatura Tuska i całego bandyckiego rządu ich sie powinno powiesic

@Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy! 12 grudnia 2013 roku
18:30

Zamienil stryjek siekierke... co za roznica kto wygra, wszystko pokaz i pic na wode. Oczywistym jest, ze w polskiej polityce zakazane jest rozmawiac o konkretnach, a jedynie sie wode leje, kto co zawinil.

RICO 12 grudnia 2013 roku
7:55

Psychiczna presja ewentualnej EUTANAZJI zarobkowej,zdrowotnej i emerytalnej wyniszcza naród.

ED 11 grudnia 2013 roku
16:33

Płace na poziomie przysłowiowych już 1200-1400brutto (czy netto to bez znaczenia) to nic innego jak ukryte bezrobocie. Można sobie wtedy posumować słupki i wyjdzie faktycznie jak jest.

Gość2 11 grudnia 2013 roku
12:19

Do tego trzeba dodać, że ten system uprzwilejowuje kobiety. Rząd przyjął do obliczeń średnią długość życia kobiet i mężczyzn bardzo korzystną dla kobiet a zdecydowanie niekorzystna dla mężczyzn. Wiadomo, że długość życia kobiet oraz okres bycia ich na emeryturze jest o wiele lat dłuższa od mężczyzn. A zatem gdyby zebrany kapitał przez mężczynę był dzielony przez ilość miesięcy życia na emeryturze dawałoby mu emeryturę zdecydowanie wyższą od kobiety. No ale to nie dziwi bo nadal w III RP rządzą socjaliści a społeczeństwo w większości ma mentalność z poprzeniej epoki.

@lubczasopisma 11 grudnia 2013 roku
11:00

Panstwo tez nie jest zeby okradac, marnowac i niszczyc, a Polska to robi. Nie place zadnego ZUS i nie bede mial emerytury, nie ma sprawy, sam odloze. Najwyrazniej sie nie da.

lubczasopisma 11 grudnia 2013 roku
10:48

Państwo nie jest po to by pomagać obywatelom, ono jest ich właścicielem. Jeśli płacą podatki i nie zdychają - nic nie musi robić.

Adam 11 grudnia 2013 roku
10:27

Prosty wniosek tak samo jak z dlugiem publicznym? Polak przestaje miec dlug publiczny, kiedy przekracza granice, tak samo jak z tym przykrymi zarobkami i emeryturami. Nie ma co liczyc na pomoc panstwa, ktore nienawidzi wlasnych obywateli.

9079