Analizy

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Popołudniowy komentarz giełdowy – dobre nastroje w Polsce, Wall Street dość płasko

źródło: Dział Analiz XTB, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

  • Opublikowano: 17 kwietnia 2014, 17:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Dzisiejszy dzień przyniósł całkiem pokaźne wzrosty na giełdzie w Polsce (WIG20: +1,6%) oraz w reszcie krajów UE. Nastrojom na parkietach na całym świecie sprzyja powrót giełd w USA do wzrostów po serii mocnych przecen spółek technologicznych oraz rozmowy szefów MSZ Rosji, USA, Ukrainy i UE.

Jednakże trudno powiedzieć na ile oba wyżej wymienione czynniki są trwałe, albowiem sytuacja na Ukrainie jest cały czas bardzo napięta, a w USA wyniki gigantów technologicznych (Google, IBM) nie wróżą niczego dobrego cenom ich akcji.

To właśnie wyniki Google i IBM ciążą dziś indeksom na Wall Street, które obecnie znajdują się na poziomach wczorajszych zamknięć (Google: -3,1%; IBM: -3,3%). Na wartości spadają także akcje spółki American Express (obecnie: -2,1%), której raport również nie został dobrze przyjęty przez rynek. Z drugiej strony bardzo dobry kwartalny raport za IV kwartał opublikował bank Goldman Sachs. Spółka kolejny raz mocno zaskoczyła „in-plus”. Zysk na akcję spółki wyniósł 4,02 USD, przy oczekiwaniach na poziomie 3,49 USD. Przychody ze sprzedaży akcji wyniosły aż 9,33 mld USD, przy oczekiwaniach na poziomie 8,66 mld USD. Akcje spółki zyskują obecnie ponad 1,2%.

Powiązane tematy

Komentarze