Analizy

Na Wall Street spadki; indeks Dow Jones spadł poniżej 20 tys. punktów

źródło: PAP

  • Opublikowano: 30 stycznia 2017, 23:21

  • 0
  • Powiększ tekst

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów. W centrum uwagi znalazły się decyzje administracji Białego Domu ws. zaostrzenia polityki imigracyjnej.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,61 proc. do 19 971,13 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował o 0,83 proc. do 5613,71 pkt.

S&P 500 spadł o 0,60 proc. do 2280,90 pkt.

W piątek Donald Trump podpisał dekret, który zawiesza do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii, a uchodźców z innych krajów - na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko.

Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. Dotyczy to obywateli Iraku, Syrii, Iranu, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu.

Decyzja Trumpa spotkała się z krytyką ze strony wielu państw oraz przedstawicieli m.in. Google'a, Apple'a, czy Goldman Sachs.

Z kolei w poniedziałek Trump podpisał dekret, na mocy którego agencje federalne będą zobowiązane do zmniejszenia liczby przepisów, jeżeli opublikują nowe.

Na poniedziałek w USA nie zaplanowano publikacji wyników dużych spółek. W tym tygodniu rynek czeka na raporty kwartalne dużych technologicznych koncernów. We wtorek wyniki poda Apple, w środę Facebook, a w czwartek Amazon.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze