Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Ryanair przenosi swoje loty z Łodzi do Modlina

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 17 marca 2014, 17:17

    Aktualizacja: 17 marca 2014, 20:01

  • 1
  • Powiększ tekst

Irlandzka linia lotnicza Ryanair od 5 do 14 maja br. przeniesie wszystkie rejsy z lotniska w Łodzi do podwarszawskiego lotniska Modlin - poinformowała rzeczniczka prasowa portu w Modlinie Magdalena Bojarska. Powodem zmian jest remont pasa w Łodzi.

"Operująca na naszym lotnisku linia lotnicza Ryanair poinformowała, że w dniach 5-14 maja 2014 r., z powodu prowadzonych robót na drodze startowej portu lotniczego w Łodzi, wszystkie rejsy będą realizowane do i z Lotniska Warszawa/Modlin. Oznacza to dla portu dodatkowych 40 operacji lotniczych na trasach do: East Midlands, Londynu Stansted, Dublina, Oslo Rygge" - przekazała w poniedziałek Bojarska.

Dodała, że od 16 kwietnia ModlinBus zwiększa liczbę połączeń do Łodzi z 3 do 4 dziennie. Czas przejazdu między Łodzią a Lotniskiem Warszawa/Modlin wynosi ok. 2 godz. 45 min.

Jak podano na stronie internetowej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta, remontowi zostanie poddany fragment pasa startowego i na czas prac port nie będzie przyjmował rejsowych lotów pasażerskich.

"Pasażerowie lotów odbywających się w przedziale 5-14 maja otrzymają bezpośrednio od przewoźników (Ryanair lub Adria Airways) pełen pakiet informacji na temat zmian" - czytamy na stronie lotniska.

W komunikacie napisano, że remont pasa dotyczy najstarszego odcinka o długości 380 m i jest konieczny, aby zapewnić jak najlepsze parametry wytrzymałości i nośności nawierzchni. Podobne prace były wykonywane w 2009 i 2011 roku i wynikają z wieloletniego harmonogramu inwestycji. W okresie zamknięcia pasa startowego terminal pasażerski (w tym lotniskowe biuro podróży, sklepy i restauracje) będzie otwarty.

Prace remontowe wykona firma Strabag, od 15 maja wszystkie loty z Łodzi odbywać się będą zgodnie z rozkładem.

(PAP)

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zakupu pięknych toreb wzbogaconych rysunkami znakomitego artysty Andrzeja Krauzego.

Torby wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału,mają szerokie i poręczne ucho, można je nosić przez ramię,mieszczą format A4.

Zestaw dwóch toreb można kupić TYLKO w naszym portalowym sklepie wSklepiku.pl.

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze