• Opublikowano: 21 sierpnia 2022, 13:00

Aktualizacja: 30 grudnia 2022, 23:32

• 0
  • Powiększ tekst

Kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski zdobyli w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m. Polacy wyprzedzili o 0,673 sekundy Hiszpanów, trzecie miejsce zajęli Litwini

To ósmy medal i drugi złoty wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Złoto Puławskiej w jedynce

Także Anna Puławska zdobyła w Monachium złoty medal w kajakarstwie w konkurencji K1 500 m. Polka pokonała Węgierkę Eszter Rendessy o 1,1 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowała Dunka Emma Joergensen.

Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła już po drugie złoto. W sobotę triumfowała z Karoliną Nają w dwójce na 500 m. W niedzielę wystartuje jeszcze w czwórce na 500 m.

To dziesiąty medal i trzeci złoty wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Srebro Kołodziejczyk i Putto

Srebrny medal mistrzostw Europy zdobyły w Monachium Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polki przegrały o 0,216 sekundy z Węgierkami. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

Putto w niedzielę wystąpi jeszcze w finale czwórek na 500 m. Dodatkowo dwa krążki zdobyli parakajakarze.