Aleksander Kitewski Tomasz Barniak Wiktor Głazunow Norman Zezula / autor: PAP/Grzegorz Michałowski

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 27 sierpnia 2023, 14:30

Aktualizacja: 27 sierpnia 2023, 15:15

• Powiększ tekst

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska zdobyli w Duisburgu srebrny medal mistrzostw świata w mikście na 500 m. Zwyciężyli Kanadyjczycy, a na trzeciej pozycji finiszowali Włosi. Polacy stracili do zwycięzców niespełna pół sekundy.

To ósmy medal polskiej reprezentacji wywalczony w czempionacie w Duisburgu. W niedzielnych finałach po brąz sięgnęła Dominika Putto w nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m, a srebrne krążki zdobyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w dwójce na 500 m (k. olimpijska).

CZYTAJ TEŻ:

Rabini z USA są pod wrażeniem Polski!

To był ostatni przekaz Prigożyna (Wideo)

Po południu rozegrane zostaną jeszcze finały jedynek na dystansie 5000 m z udziałem trzech polskich reprezentantów.