Informacje

Pia Skrzyszowska - zdybywczyni złotego medalu w biegu ppł, Węgierka Luca Kozak (P) and Ditaji Kambundji ze Szwajcarii (L) / autor: fotoserwis PAP

• Powiększ tekst

Pia Skrzyszowska została w Monachium mistrzynią Europy w biegu na 100 przez płotki. Srebro wywalczyła Węgierka Luca Kozak, a brąz Szwajcarka Ditaji Kambundji. „Co za wieczór!” - skomentował występ polskich lekkoatletów w ostatnim dniu mistrzostw Europy w Monachium minister sportu Kamil Bortniczuk

Skrzyszowska uzyskała wynik 12,53, gorszy jedynie o 0,02 sekundy od jej rekordu życiowego. Kozak ustanowiła rekord Węgier - 12,69, natomiast rezultat Kambundji to 12,74.

To 12. medal, w tym trzeci złoty, polskich lekkoatletów podczas zawodów w Monachium.

Udany występ Pii Skrzyszowskiej i innych reprezentantów Polski podsumował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Bortniczuk: co za wieczór!

Co za wieczór! - tak Kamil Bortniczuk skomentował występ polskich lekkoatletów w ostatnim dniu mistrzostw Europy w Monachium.

Co za wieczór. Drugi rekord Polski w 4x100. Szczęśliwa 13 zamieni się w jeszcze bardziej szczęśliwą 14 - napisał na Twitterze Bortniczuk.

Nawiązał tym samym to 14 medali polskich lekkoatletów, którzy zajęli szóste miejsce w klasyfikacji krajów po wywalczeniu trzech złotych, sześciu srebrnych i pięciu brązowych. To najlepszy dorobek w imprezie tej rangi od 1966 roku, kiedy w Budapeszcie biało-czerwoni wywalczyli 15 medali, w tym siedem złotych.

Ostatniego dnia rywalizacji na Stadionie Olimpijskim w Monachium Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 m ppł, sztafeta kobiet 4x100 była druga, a męska w tej samej konkurencji zajęła trzecie miejsce. Obie sztafety medale okrasiły rekordami kraju.