Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Zapytał prezydenta i dostał odpowiedź pisemną w 16 kartonach

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 26 marca 2014, 08:14

    Aktualizacja: 26 marca 2014, 09:22

  • 5
  • Powiększ tekst

Radny Olsztyna Robert Szewczyk (PO) złożył do prezydenta Piotra Grzymowicza interpelację dotyczącą przebudowy głównej ulicy Olsztyna. Odpowiedź, którą otrzymał była tak obszerna, że spakowano ją do 16 kartonów i przywieziono do biura rady miasta na palecie.

Szewczyk początku marca napisał do prezydenta Grzymowicza (bezpartyjny) interpelację dotyczącą "docelowego układu komunikacyjnego w Olsztynie po zakończeniu obecnych i planowanych inwestycji na terenie miasta". Chciał wiedzieć, jak na ruch drogowy w Olsztynie wpłynie budowa linii tramwajowych (inwestycja ma ruszyć wiosną), buspasów oraz zbudowanie nowej ulicy w centrum miasta.

"W szczególności interesowały mnie informacje dotyczące ograniczenia ruchu na głównej ulicy miasta - Piłsudskiego, gdzie planowane jest zabranie po jednym pasie ruchu drogowego i zrobienie szerszych chodników i ścieżek rowerowych" - powiedział PAP Szewczyk. W swej interpelacji poprosił o "przedstawienie harmonogramów i kalendarza prac" zaznaczając, że chce ich "przedstawienia graficznego i opisowego". Ponadto poprosił "o przedstawienie planów w wersji elektronicznej i papierowej".

Kilka dni temu do biura rady miasta w Olsztynie wpłynęła od prezydenta Grzymowicza odpowiedź na interpelację. "Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, jak wyglądała ta odpowiedź. Spakowano ją do 16 kartonów i przywieziono do biura rady na palecie" - powiedział PAP Szewczyk, który wśród przekazanych mu dokumentów znalazł m.in. analizy geologiczne ulic, na których mają być prowadzone roboty, propozycje obsadzenia tych dróg zielenią, schematy przebudowy kanalizacji, sieci gazowej i energetycznej w miejscu inwestycji.

Radny Szewczyk stwierdził w rozmowie z PAP, że mimo tak obszernej informacji od prezydenta nie jest zadowolony. "Wolałbym dostać 10 kartek, ale za to z konkretami. W pudłach od prezydenta znalazłem dokumenty już nieaktualne, poza tym sądzę, że było jasne, że nie prosiłem o mapy i schematy kanalizacji tylko o krótkie, rzeczowe odpowiedzi" - powiedział Szewczyk, który przewodniczy miejskiej komisji gospodarki komunalnej.

"Poza tym ile kosztowało wytworzenie tych kartonów kwitów? Z moich wyliczeń wynika, że ok. 10 tys. zł" - dodał radny.  

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz potwierdził PAP, że wysłał Szewczykowi 16 kartonów dokumentów, ale zastrzegł, że nie kosztowało to ratusza ani złotówki. "Mieliśmy kilka egzemplarzy dokumentacji związanej z inwestycjami, o które pytał pan radny więc mu jeden komplet wysłaliśmy. Ale to jeszcze nie koniec odpowiedzi, przygotowujemy kolejne dokumenty" - zapowiedział prezydent Olsztyna. Dodał, że i tak część odpowiedzi radny dostał na nośnikach elektronicznych.

W rozmowie z PAP Grzymowicz przyznał, że po raz pierwszy w swojej karierze samorządowca (jest prezydentem od pięciu lat, wcześniej był wiceprezydentem) wysłał radnemu tak obszerną odpowiedź na interpelację. "Ale co miałem zrobić? Mam obowiązek odpowiedzieć radnemu wyczerpująco. Pan Szewczyk chciał informacji, to nie mogłem mu odmówić" - podkreślił.

Grzymowicz zaznaczył, że można było uniknąć zarówno pytania o inwestycje, jak i odpowiedzi na nie. "Pan Szewczyk nie zapytał mnie o sprawy nowe, to co chciał wiedzieć wałkuje się od kilku lat. Dziwię się, że teraz nagle chce mieć kompendium wiedzy na wcale nienowy temat" - powiedział prezydent Olsztyna. Dodał, że pytanie Szewczyka "ocenia w kategoriach politycznych".

"Chodzi o to, by pokazać, że podejmuję głupie decyzje. Tymczasem ja realizuję to, co od lat było zawarte w uchwałach radnych miasta" - powiedział Grzymowicz. Podkreślił, że aby wyjaśnić kwestie, o które pytał Szewczyk, 1 kwietnia organizuje specjalne spotkanie z radnymi.

"Inny radny też chciał odpowiedzi na takie pytania, więc odesłałem go do radnego Szewczyka, bo drugiej kopii dokumentów już nie oddam radnym. Poza tym wszystko im osobiście wyjaśnię" - powiedział Grzymowicz.

(PAP)

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

TYLKO wSklepiku.pl, można nabyć zestaw toreb zakupowych wzbogaconych rysunkami znakomitego artysty Andrzeja Krauzego.

Torby wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, mają szerokie i poręczne ucho,można je nosić także przez ramię, mieszczą format A4.

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze