Informacje

Fot.wikimedia.org
Fot.wikimedia.org

Obama podpisał ustawę dającą 1 mld dol. Ukrainie oraz dał zielone światło dla sankcji

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 4 kwietnia 2014, 07:18

    Aktualizacja: 4 kwietnia 2014, 12:35

  • 0
  • Powiększ tekst

Prezydent Barack Obama podpisał w czwartek ustawę o udzieleniu pomocy Ukrainie w postaci gwarancji kredytowych na sumę 1 mld USD. W ustawie Kongres dał ponadto Obamie zielone światło do nakładania dalszych sankcji na Rosję, by ukarać ją za agresję na Ukrainę.

Podpisanie ustawy oznacza, że Ukraina dostanie obiecaną już miesiąc temu pomoc w postaci gwarancji kredytowych na sumę 1 mld dolarów. Środki mają pomóc ustabilizować ukraińską gospodarkę oraz wesprzeć programy walki z korupcją czy wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Ustawa przewiduje ponadto 100 mln dolarów na współpracę wojskową USA z Ukrainą i innymi krajami Europy Wschodniej i Środkowej.

W ustawie amerykańscy parlamentarzyści zgodzili się też z polityką administracji USA ws. nakładania sankcji na Rosjan i Ukraińców odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka, za interwencję wojskową na Krymie i podważanie suwerenności terytorialnej Ukrainy. Ponadto - w myśl ustawy - administracja może nakładać sankcje wizowe oraz zamrażać aktywa najbardziej skorumpowanych Rosjan bez bezpośredniego związku z Ukrainą. Poprawkę w tej sprawie przyjęto z inicjatywy republikańskiego senatora Johna McCaina.

Za ustawą głosowała ogromna większość deputowanych zarówno w Senacie, jak i w Izbie Reprezentantów.

(PAP)

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

TYLKO MY TO MAMY!

Zestaw toreb zakupowych wzbogaconych rysunkami znakomitego artysty Andrzeja Krauzego.

Torby wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, mają szerokie i poręczne ucho, można je nosić także przez ramię, mieszczą format A4.

Do nabycia w naszym wSklepiku.pl.

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze