Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Targi pracy online

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 marca 2014, 12:30

    Aktualizacja: 31 marca 2014, 10:02

  • 0
  • Powiększ tekst

W środę w Gdańsku odbędą się Europejskie Targi Pracy online oraz Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Ma być zaoferowanych kilka tysięcy miejsc pracy. W czwartek na Pomorzu odbędzie się Europejski Dzień Pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Gdańsku informuje, że Europejskie Targi Pracy online są pierwszymi wirtualnymi targami organizowanymi w Polsce przez urząd pracy.

Kierownik Wydziału Pośrednictwa Pracy WUP w Gdańsku, Paweł Bardon zwrócił, że "targi online są nowatorskim sposobem komunikacji i pośrednictwa wśród bezrobotnych i poszukujących pracy". Przyznał, że z takiego pośrednictwa mogą skorzystać osoby, które potrafią komunikować się za pośrednictwem internetu. Poinformował, że w wirtualnych targach ma wziąć udział kilka firm zagranicznych, a do dyspozycji będzie kilkadziesiąt ofert pracy.

Poinformował także, że targi pracy online mogą być organizowane dzięki platformie www.europeanjobdays.eu stworzonej na zlecenie KE, z której mogą korzystać poszczególne państwa. Wyjaśnił, że na portalu pracodawcy mogą publikować swoje oferty pracy, a poszukujący pracy, którzy się zarejestrują, zamieszczają swoje CV.

Wirtualne targi pracy dają możliwość rozmowy, "liveczat", z zagranicznymi pracodawcami oraz doradcami EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) np. z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Holandii. Poszukujący pracy muszą wcześniej zarejestrować się na platformie.

W czasie wirtualnych targów odbędą się też prezentacje na temat warunków życia i pracy oraz sytuacji na rynku pracy w Danii, Norwegii, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Doradcy EURES powiedzą np. o tym, w jakich branżach można najłatwiej i najtrudniej znaleźć pracę. Bardon poinformował, że prezentacje także będą dostępne w internecie. "Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w warsztatach na terenie targów, będą mogły je obejrzeć na żywo i nawet zadać pytanie online" - dodał. Prezentacje odbędą się po polsku i angielsku.

Wirtualne targi pracy towarzyszą Międzynarodowym Pomorskim Metropolitalnym Targom Pracy i Przedsiębiorczości, w których ma wziąć ok. 200 wystawców, w tym 20 z zagranicy. Wystawcy mają przedstawić ok. tysiąca ofert (ok. 3 tys. miejsc pracy). Najwięcej ofert pracy jest z branż: stoczniowej, transportowej, informatycznej i handlowej. Wśród wystawców są m.in. Lotos, Intel, Kemira, Biedronka i Remontowa Shipbuilding. W targach uczestniczą też agencje pracy.

Poprzednie dwie edycje targów odwiedzało po ok. 10 tys. osób. Europejskie Targi Pracy online oraz Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbędą się w środę w AmberExpo w Gdańsku w godzinach od 10 do 14. Natomiast w czwartek w Grodzisku Owidz k. Starogardu Gdańskiego odbędzie się Europejski Dzień Pracy.

Bardon wyjaśnił, że to wydarzenie nie będzie miało charakteru targów pracy ale da możliwość rozmowy z doradcami EURES na temat podjęcia pracy za granicą, m.in. w Hiszpanii, Danii, Francji, Niemczech, Czechach i Norwegii. "To jest szansa na rozmowę dla kogoś, kto myśli o wyjeździe do pracy za granicą, kto chciałby się zorientować, jakie są szanse i możliwości pracy, w jakich branżach" - dodał. Doradcy zawodowi będą także pomagać w sporządzeniu CV oraz podpowiedzą jak szukać pracy i jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

(PAP)

bls/ mlu/

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS, wSklepiku.pl, można jeszcze nabyć archiwalne i nieosiągalne już w tej chwili numery czasopisma "Na Poważnie".Polecamy!

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze