Informacje

Pod naszym patronatem: II Polski Kongres Prawa Podatkowego 2014

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 31 marca 2014, 13:34

  • 0
  • Powiększ tekst

Instytut Allerhanda zaprasza na II Polski Kongres Prawa Podatkowego 2014. Największe wydarzenie z dziedziny prawa podatkowego w tym roku odbędzie się 8 kwietnia w Warszawie w hotelu Polonia Palace – www.tax.allerhand.pl. Tegoroczna edycja to trzy pasjonujące sesje tematyczne, siedem godzin gorącej dyskusji, piętnastu znakomitych prelegentów oraz kilkudziesięciu uczestników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Uczestników i zachęcając tych, którzy jeszcze nie dokonali rejestracji na Kongres, z przyjemnością przedstawiamy niezwykle szczegółową agendę wydarzenia – prezentuje ona kompleksowo tematykę poszczególnych sesji oraz wewnętrznych paneli dyskusyjnych: http://www.kongresy.allerhand.pl/wp-content/uploads/2014/02/Podatkowy2014_Agenda.pdf

Wybrane zagadnienia ze szczegółowej agendy to:

-– w jaki sposób i za pośrednictwem jakich narzędzi prawnych Kodeks podatkowy poprawi sytuację podatników?

-– co dalej z podwójną administracją podatkową (US vs. UKS)?

-– czym będzie się różnić nowa klauzula antyabuzywna od poprzedniej?

-– co zmieniła modyfikacja zasad rozpoznawania obowiązku podatkowego, określania podstawy opodatkowania i fakturowania (ocena zmian w VAT obowiązujących od 1 stycznia 2014)?

-– czy nowe regulacje – zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów – zminimalizują niejasności i biurokracje oraz uproszczą zasady odliczania VAT od samochodów osobowych?

-– dlaczego firmy przenoszą działalność do innych krajów, skoro – wg Ministerstwa Finansów – Polska ma jedne z najniższych podatków w Europie?

-– w jaki sposób Ministerstwo Finansów planuje przeciwdziałać wyprowadzaniu z Polski zysków przedsiębiorstw do spółek położonych w krajach o niskim poziomie opodatkowania?

-– co z ryzykiem podwójnego opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych?

-– jakie są losy spółek komandytowo-akcyjnych, które w wyniku zmiany przepisów straciły atrakcyjność podatkową?

-– jakie są blaski i cienie kontynuacji formy prawnej, likwidacji i przekształceń spółek komandytowo-akcyjnych?

Udział w Kongresie potwierdzili m.in. min. Janusz Cichoń (Ministerstwo Finansów) oraz min. Mariusz Haładayj (Ministerstwo Gospodarki).

Zapraszamy do rejestracji: http://www.kongresy.allerhand.pl/kongresy/podatkowy2014-ii-polski-kongres-prawa-podatkowego-2014/podatkowy2014-rejestracja/

II Polski Kongres Prawa Podatkowego 2014
8 kwietnia 2014, Warszawa, Hotel Polonia Palace
www.tax.allerhand.pl 
Organizator: Instytut Allerhanda – www.allerhand.pl

Powiązane tematy

Komentarze