Informacje

Fot.Archiwum
Fot.Archiwum

POD NASZYM PATRONATEM: V Polski Kongres Prawa Upadłościowego i Naprawczego - INSO 2013

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 października 2013, 16:55

    Aktualizacja: 29 października 2013, 11:46

  • 0
  • Powiększ tekst

6 listopada 2013 w Warszawie odbędzie się V Polski Kongres Prawa Upadłościowego i Naprawczego – INSO 2013. Wydarzenie wpisuje się w cykl corocznych spotkań na szczycie, poświęcony różnorodnym aspektom prawa upadłościowego i naprawczego i  jest organizowany przez Instytut Allerhanda nieprzerwanie od 2009 roku.

INSO 2013 zgromadzi przedstawicieli kancelarii specjalizujących się tej gałęzi prawa, sędziów z bogatym dorobkiem w zakresie spraw gospodarczych, członków administracji rządowej, przedstawicieli świata akademickiego oraz kadrę menadżerską przedsiębiorstw. Wielu spośród tegorocznych prelegentów Kongresu wchodzi w skład Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości ds. przygotowania założeń reformy polskiego prawa upadłościowego.

Tegoroczna edycja Kongresu INSO pozwoli rozważyć i skomentować w gronie ekspertów kwestie praktycznych problemów w postępowaniu układowym i naprawczym w polskim i europejskim porządku prawnym.

W centrum zainteresowania uczestników znajdą się takie zagadnienia jak: czynniki istotne dla udanej restrukturyzacji; prawo pracy w postępowaniu upadłościowym i naprawczym, analizowane z perspektywy pracownika i pracodawcy, a w szczególności wpływ zjawiska upadłości na poziom zatrudnienia w Polsce oraz zachowania miejsc pracy jako celu postępowania upadłościowego. Jednocześnie omówione zostaną zagadnienia prawa podatkowego w postępowaniu upadłościowym i naprawczym, z naciskiem na uwzględnienie problemu rozstrzygania kolizji norm prawa upadłościowego i naprawczego z normami prawa podatkowego.

Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu będą mieli także możliwość rozważenia i skomentowania zagadnień dotyczących aktualnych kierunków zmian w międzynarodowym prawie upadłościowym. Organizatorzy wierzą, że wzorem poprzednich konferencji z cyklu INSO, dorobek dyskusji praktyki i doktryny pozwoli na wypracowanie istotnych wniosków dla usprawnienia postępowania upadłościowego.

Na stronie www.inso.allerhand.pl dostępna jest agenda wydarzenia, regulamin oraz formularz uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Tylko u nas, wSklepiku.pl, możesz nabyć bardzo atrakcyjne gadżety portalu!

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Zestaw toreb zakupowych wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Kubek wPolityce.pl

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze