Informacje

Przechwycona przez Służbę Celną heroina. Fot. Izba Celna w Przemyślu
Przechwycona przez Służbę Celną heroina. Fot. Izba Celna w Przemyślu

150 kg heroiny o wartości 30 mln zł wpadło w ręce polskich celników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 kwietnia 2014, 18:06

    Aktualizacja: 7 kwietnia 2014, 13:16

  • 0
  • Powiększ tekst

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.

Celnicy ujawnili narkotyki kontrolując ciężarówkę na zagranicznych numerach rejestracyjnych, wjeżdżającą do Polski z Ukrainy około godz. 4 rano.Spakowane w 300 czarnych, foliowych worków narkotyki ukryte były w podłodze naczepy. Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy celnych w miejscu ujawnienia towaru potwierdziły, że wykryta substancja to heroina.

Jest to największy przemyt heroiny ujawniony przez służby od siedmiu lat i jeden z największych w ostatnich latach w Europie. Służba Celna poinformowała o tym zdarzeniu Centralne Biuro Śledcze w Rzeszowie, które będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

- To już druga tak wielka próba przemytu heroiny wykryta w ostatnim czasie przez Służbę Celną. Gdyby narkotyk nie został zatrzymany na granicy, na nasze ulice mogłoby trafić nawet 600 tys. tzw. działek dilerskich - powiedział Jacek Kapica, szef Służby Celnej.

Opr. Jas

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

Sprawdź aktualne promocje na książki w naszym wSklepiku.pl!

Rabaty nawet do 90%!

Powiązane tematy

Komentarze