Informacje

Fot.wikimedia.org
Fot.wikimedia.org

Samoloty Eurolotu będą latać na Kajmanach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 kwietnia 2014, 07:42

  • 1
  • Powiększ tekst

Eurolot będzie doradzał w zakresie operacyjnym  i technicznym nowej linii lotniczej na rynku - BlueSky Airlines na Kajmanach.  W ramach współpracy polski przewoźnik wynajmie także nowej linii 2 swoje Bombardiery.

BlueSky Airlines to nazwa nowej linii lotniczej na rynku Ameryki Środkowej i która dopiero tworzy swoje struktury. Zespół Eurolotu (m.in. piloci Bombardierów oraz pracownicy działów jakości, technicznego i operacyjnego) będzie wspierał przewoźnika na Kajmanach w tworzeniu podstawowych procedur operacyjno-technicznych, zatrudnianiu personelu operacyjnego  i technicznego, budowaniu bazy operacyjno-technicznej, szkoleniu stewardes i pilotów oraz certyfikacji AOC.

- Jesteśmy jako Eurolot bardzo dumni, że możemy wesprzeć operacyjnie inną linię lotniczą  w tworzeniu de facto jej podstaw. Mamy profesjonalne załogi, doświadczonych techników i ekspertów  w  firmie. Dlatego jest to nie tylko duże wyzwanie, ale i satysfakcja, że możemy doradzać innym przewoźnikom na rynku jak rozpocząć działalność lotniczą – mówi Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolotu SA.

BlueSky Airlines wybrały właśnie Eurolot jako partnera przy rozpoczęciu swojej działalności  nie tylko ze względu na wysoko wykwalifikowaną załogę i profesjonalnych menadżerów, ale również biorąc pod uwagę doskonałą sprawność przy obsłudze Bombardierów Q400. Liczymy  na długotrwałą i korzystną współpracę dla obu stron – powiedział Mark Ellinger, dyrektor zarządzający BlueSky Airlines. 

Samoloty rozpoczną rejsy na Kajmanach w październiku 2014 roku i będą tam operować  do listopada  2015 roku, z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Współpraca pomiędzy liniami opierać się będzie na formule ACMI (tzn. wynajęcie samolotu razem z załogami). Dodatkowo, na czas leasingu Bombardiery będą przemalowane w barwy BlueSky Airlines. 

Bombardiery będą wykonywać trasy międzynarodowe między wyspami na Morzu Karaibskim oraz do portów w Ameryce Łacińskiej (m.in. Panama City, Bogota, San Jose czy Cancun).

Opr. Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze